15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۱:۲۹:۱۸
کد مطلب:  894126
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:
به طور میانگین 72 درصد اهداف پیش بینی شده برنامه تدبیر در سال تحصیلی 98-97 محقق شده است

اصغر بیات معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: به طور میانگین 72 درصد اهداف پیش بینی شده برنامه تدبیر در سال تحصیلی 98-97 محقق شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،  72 درصد اهداف پیش بینی شده فعالیت های برنامه تدبیر که در قالب ساحت های شش گانه تعلیم وتربیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش بینی شده بود در سال تحصیلی 98-97با همت همکاران در استان تحقق پیدا کرد. 

اصغر بیات معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در این خصوص بیان کرد: هدف برنامه تدبیر اصلاح ، بهبود و ارتقاء عملکرد مدیریت مدرسه می باشد که موجب افزایش کیفیت عملکرد مدرسه به عنوان تجلی گاه تحقق اهداف متعالی نظام آموزش ‌و ‌پرورش در دوره ابتدایی می شود .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان زنجان افزود: در سال تحصیلی جاری برنامه تدبیر با رویکر جدیدی در مدارس اجرا گردید به طوری که  کلیه فعالیت ها و اقدامات مدرسه در راستای ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت تنظیم شد به طوری که دراین برنامه جدید تربیت دانش آموزان به صورت جامع و متوازن در تمام ساحت ها با تحقق اهداف دوره تحصیلی دنبال می شود و اهداف دوره تحصیلی ملاک اصلی انجام فعالیت ها و اقدامات در مدرسه می باشد.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری 402 آموزشگاه تحت پوشش برنامه تدبیر قرار گرفتند که مدیران در دو مرحله خودارزیابی اولیه و خود ارزیابی پایانی با توجه به وضعیت موجود دبستان فعالیت های خود  را پیش بینی و در طول سال تحصیلی مطابق برنامه ریزی انجام شده اقدامات لازم را انجام داده و در مرحله ی خود ارزیابی پایانی عملکرد خود را ارزیابی نموده اند و در مرحله پایانی عملکرد مدارس مجری توسط ارزیابان نواحی ومناطق مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته که به استناد گزارش دریافتی از سامانه همگام ، مدیران مدارس موفق شدند به طور میانگین  72 درصد اهداف پیش بینی شده برنامه تدبیر را در سطح استان محقق نمایند .

بیات افزود: به استناد کارنامه تفضیلی صادره از سوی سامانه همگام درخصوص اجرای برنامه تدبیر در سال تحصیلی 98-97  مدیران مدارس مجری با مشارکت همکاران شان موفق شدند به طور میانگین 74/2 درصد اهداف فعالیت های ساحت تعلیم و تربیت عبادی و اخلاقی ،72/7 درصد اهداف فعالیت های ساحت تعلیم و تربیت اجتماعی و سیاسی، 77 درصد اهداف فعالیت های ساحت تعلیم و تربیت علمی و فناورانه ، 74/4 درصد اهداف فعالیت های ساحت تعلیم و تربیت زیست بدنی ، 66/3 درصد اهداف فعالیت های ساحت تعلیم و تربیت زیبا شناختی و هنری، 64/5 درصد اهداف فعالیت های ساحت تعلیم و تربیت اقتصادی و حرفه ای ، 71/2 درصد اهداف فعالیت های بخش عمومی و اداری را محقق نمایند. که دراینجا جای دارد از زحمات تک تک همکاران شاغل در دوره ابتدایی قدر دانی نماییم.

معاون آموزش ابتدایی افزود :  به استناد گزارشات دریافتی از سامانه همگام ،گزارش آماری عملکرد دو سالانه تک تک مدارس مجری برنامه تدبیر به تفکیک نواحی و مناطق آماده شده و ازطریق سایت معاونت آموزش ابتدایی (btedaei.zanjan.medu.ir) منتشر شده است.

لازم به توضیح است به منظور مشاهده کارنامه تفضیلی استان در اجرای برنامه تدبیر  اینجا کلیک نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :