15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۱۳:۵۲:۲۶
کد مطلب:  893640
طرح «ناعم» در طول سال در مدارس اجرا می‌شود

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: طرح «ناعم» با رویکرد نظارت و ارزیابی بر عملکرد مدارس غیر دولتی در طول سال در زنجان اجرایی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، علی بیات امروز در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: طرح «ناعم» در زنجان مرحله سوم خود را سپری می‌کند.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه ناعم مخفف نظارت و ارزیابی بر عملکرد مدارس غیر دولتی است، افزود: در این طرح در یک روز خاص ناظران از مدارس غیر دولتی زنجان بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 14 تیم نظارتی مسؤولیت نظارت بر مدارس را در طرح ناعم بر عهده دارند، گفت: طی امروز نیز از همه مدارس غیر دولتی زنجان بازدید خواهد شد.

بیات با بیان اینکه از جمله اهداف اجرای طرح ناعم نظارت مستمر بر مدارس غیر دولتی، اجرای دقیق قوانین و مقررات در این مدارس و افزایش رضایت‌مندی است، ادامه داد: تشویق مؤسسات و مدیران مدارس موفق و همچنین کمک به ارتقای کفیت مدارس و برگزاری دوره‌های آموزشی نیز از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه طرح ناعم به صورت فصلی در زنجان اجرا می‌شود، ادامه داد: در هر فصل طرح ناعم در سه مرحله برگزار می‌شود و در این مراحل مدارس ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه بازدید از مدارس غیر دولتی در جریان اجرای طرح ناعم در طول سال ادامه دارد، افزود: محورهای بازدید متناسب با هر فصل متغیر است.

بیات با اشاره به اینکه در جریان اجرای طرح ناعم در فصول مختلف موضوعات گوناگون نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: برای مثال بازدیدها در فصل تابستان با محوریت ثبت‌نام و مسائل اداری انجام می‌شود.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 115 مدرسه غیر دولتی در استان زنجان دایر است، گفت: بیش از 13 هزار دانش‌آموز در استان در این مدارس تحصیل می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :