20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۱۲:۲۶:۴۹
کد مطلب:  893523
با حضور نماینده کشوری بنیادعلوی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان؛
جلسه استانی هماهنگی برگزاری دوره مهارت آموزی بنیادعلوی برگزار شد

اولین جلسه استانی هماهنگی برگزاری دوره مهارت آموزی بنیادعلوی با حضور نماینده کشوری بنیادعلوی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، اولین جلسه هماهنگی برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه دانش اموزان مدارس شبانه روزی دوره متوسطه نظری با حضور نماینده کشوری بنیادعلوی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه داود بهرامی ضمن تقدیر از همراهی و همکاری بنیادعلوی و آموزش فنی و حرفه ای درخصوص برگزاری دوره های مهارت آموزی برای دانش آموزان مناطق محروم وکمتر توسعه یافته استان گفت: این دوره ها زمینه ورود دانش آموزان مستعد مناطق محروم را به بازار کار در آینده  فراهم می کند.

وی به نقش مهارت آموزی در بروز خلاقیت دانش آموزان اشاره و تاکید کرد، مهارت آموزی یک فرصت در کنار علم آموزی برای دانش آموزان می باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان  به خدمات بنیادعلوی در طی 4 سال گذشته در استان پرداخت و  گفت،تاکنون بیش از 16هزار دانش آموز از خدمات بنیادعلوی در استان بهره مند شده اند.

این مقام مسئول ازتوزیع بیش از 22 هزار جلد کتاب کمک آموزشی برای 70 دبیرستان متوسطه نظری در 10منطقه محروم استان در طول 4 سال با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال اشاره و هدف از آن را ارتقای کیفیت و کاهش سطح آموزشی مناطق محروم با مناطق برخوردار دانست.

معاون آموزش متوسطه استان در ادامه گفت:  بنیادعلوی  با همکاری آموزش و پرورش تاکنون  به برگزاری 30 مرحله  آزمون پیشرفت تحصیلی با هدف تقویت و ارتقای سطح علمی ،آمادگی برای امتحانات پایانی و قبولی در رشته های مطلوب و برتر دانشگاهی برای دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان نموده است.

وی خدمات دیگر بنیادعلوی درمناطق محروم استان را نصب و راه اندازی نرم افزارهای آزمون یار و آزمون ساز برای65 دبیرستان،توزیع سی دی های حاوی سئوالات امتحانات نهایی،توزیع مجلات دانشمند،لپ تاپ و اسکنر و برگزاری دوره های مهارت آموزی بیان نمود.

همچنین وی به نقاط قوت این خدمات اشاره و گفت: افزایش میزان فارغ التحصیلان،ارتقای میانگین نمرات پایانی و افزایش قبولی در رشته های برتر دانشگاهی از آثار و برکات این خدمات می باشد.

بهرامی میزان کمک های انجام شده توسط بنیادعلوی برای 10منطقه محروم وکمتر توسعه یافته استان را حدود یک میلیارد و نهصد میلیون تومان در طول چهار سال گذشته بیان نمود و ابراز امیدواری کرد: این خدمات در سال های آتی نیز با قوت ادامه پیدا کند.

در ادامه انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز ضمن ابراز رضایت از برگزاری دوره های مهارتی در مدارس مناطق محروم استان در سنوات گذشته ،برآمادگی همه جانبه برای اجرای دوره های مهارت آموزی تاکید نمود.

خزاعی نماینده بنیادعلوی نیز هدف از برگزاری این دوره ها را ایجاد شور و نشاط و آمادگی برای حضور دانش آموزان مستعد برای ورود به بازار کار دانسته و حمایت از دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را یکی از اهداف بنیادعلوی دانست.

در ادامه جلسه پس از بحث و بررسی 17عنوان دوره  مهارتی با توجه به امکانات و پتانسیل مناطق برای اجرا در سال تحصیلی 99-98 در 10منطقه محروم و کمتر توسعه یافته استان مصوب گردید تا برای دانش آموزان مدارس شبانه روزی رشته های متوسطه نظری آموزش داده شود.

به اشتراک بگذارید :