11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۱۲:۰۰:۱۱
کد مطلب:  893473
راه یابی102 دانش آموز زنجانی به مرحله کشوری سی و هفتیمن دوره مسابقات فرهنگی و هنری

اکبر آقایاری کارشناس مسئول اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان از راه یابی102 دانش آموز زنجانی در قالب 53 اثر انفرادی و گروهی به مرحله کشوری سی و هفتیمن دوره مسابقات فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، اکبر آقایاری با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعلام نتایج مرحله غیر حضوری سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری توسط وزارت آموزش و پرورش، تعداد 102 نفر از دانش آموزان استان در قالب 53 اثر انفرادی و گروهی به مرحله حضوری این مسابقات دعوت شده اند.

وی در ادامه ، ضمن تبریک به جامعه فرهنگیان و دانش آموزان و اولیای برگزیدگان  و تقدیر از عوامل دست اندرکار این مسابقات به ویژه مدیران ، معاونین ، مربیان پرورشی مدارس، داوران  و کانون های فرهنگی تربیتی استان گفت: سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه های فرهنگی و هنری و همچنین تحقق اهداف سند تحول بنیادین به ویژه در تربیت هنری و زیبایی شناختی با مشارکت بالای 125 هزار نفر رشته از دانش آموزان استان در مقاطع مختلف تحصیلی و در بیش از 70 رشته و گرایش انفرادی و گروهی در 5 بخش هنرهای آوایی، دستی و تجسمی، نمایشی و فیلم کوتاه، رسانه و فضای مجازی و بخش آفرینش های ادبی در مراحل آموزشگاهی، منطقه ای و استانی به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار گردید.

کارشناس مسئول اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان گفت: از سرجمع 5 هزار اثر مرحله استانی تعداد 165 اثر برگزیده به دبیرخانه کشوری معرفی شدند که پس از ارزیابی داوران تعداد 24 اثر در بخش پسران  و 29 اثر در بخش دختران به مرحله حضوری این مسابقات راه یافته اند.

آقایاری یادآور شد: استان زنجان به لحاظ میزان پذیرش در بین استان های کشور در جایگاه ششم کشور قرار دارد و این در حالی است که بالای  5 درصد کل میزان پذیرش دبیرخانه کشوری توسط دانش آموزان این استان کسب شده است.

وی گفت: مرحله حضوری مسابقات از تاریخ 22 مرداد لغایت 2 شهریور ماه طی دو مرحله پسران و دختران در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار خواهد شد.

 

برای مشاهده لیست اسامی دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری مسابقات فرهنگی و هنری، اینجا کلیک نمایید. 

به اشتراک بگذارید :