20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۰۹:۵۰:۴۶
کد مطلب:  893302
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:
اعزام 138 دانش آموز دختر و پسر فارس در قالب 20 تیم ورزشی به مسابقات کشوری

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس گفت: 178 دانش‌آموز ورزشکار ، مربی و سرپرست به‌عنوان سفیران ورزش استان به مسابقات کشوری اعزام شدند .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، احمدعلی قهرمانی از اعزام 138 تن از دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه اول و دوم  فارس، در قالب 20 تیم ورزشی به مسابقات کشوری خبر داد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس گفت:در هر دو گروه دختران و پسران  10 تیم ،شامل 69 دانش‌آموز دختر و 69 دانش‌آموز پسر به‌عنوان سفیران ورزش استان به مسابقات کشوری اعزام‌شده‌اند که 40 مربی و سرپرست نیز آنها را همراهی می‌کنند.

وی گفت: در مسابقات کشوری دانش آموزان ورزشکار منتخب فارس در رشته‌های فوتسال، والیبال، هندبال، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، دومیدانی، شنا و ژیمناستیک به مصاف حریفان خود از دیگر استان‌های کشور می‌روند.

قهرمانی یادآور شد: مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر و پسر فارس در دو مرحله برگزار شد که مرحله اول این مسابقات به مناسبت دهه فجر در بهمن‌ماه 97 و مرحله دوم نیز در فروردین و اردیبهشت 98 به میزبانی شهر شیراز برگزار شد .

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به برگزاری اردوهای آمادگی برای حضور موفق دانش آموزان منتخب فارس در مسابقات کشوری ، گفت: تیم‌های منتخب اعزامی استان فارس به مسابقات کشوری ،در قالب مدرسه قهرمان و کانون قهرمان در این مسابقات شرکت می‌کنند.

قهرمانی برگزاری مسابقات ورزشی را در راستای دستیابی به اهداف ورزشی و تربیتی دانست و گفت: مهم‌ترین خروجی مسابقات ورزشی، تربیت نسلی پویا، شاد، سرزنده، بانشاط و باانگیزه است و برگزاری  آن می‌تواند موجب افزایش تجربیات علمی و عملی و ارتقای جایگاه معلمان تربیت‌بدنی و همچنین رشد و ترقی دانش آموزان شود.

به اشتراک بگذارید :