22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۰۹:۲۹:۰۵
کد مطلب:  893275
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در شهریار:
خیرین با مدرسه سازی ارزش عمل نیک خود را جاودانه می کنند

جشنواره خیرین مدرسه ساز شهریار با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در جمع خیرین مدرسه ساز در شهریار با اشاره به اینکه یکی از صفات خداوند بخشایندگی و مهربانی است ، اظهار داشت: کسانی که بدون منت در راه خدا می بخشند قطعا صفتی از صفات خداوند درون آنان متجلی شده است .

وی آنچه در این دنیا در راه خدا بخشیده می شود و خیر دنیا و اخرت را به همراه دارد حسنه ای بزرگ برای اخرت دانست و افزود : بخشش در راه علم و فضیلت ، آگاهی بخشی و مبارزه با جهل و نادانی ، بخششی است که بنا بر تعبیر قرآن انسان را به مقام نیکی می رساند.

زینی وند با تاکید بر اینکه در بین تمامی خیرات ، عمل مدرسه سازی کار بسیار شایسته و نیکی است که تنها از عهده انسان های بزرگ برمی آید ، تصریح کرد: خیرین با مدرسه سازی ارزش عمل نیک خود را جاودانه می کنند.

این مقام مسئول داشتن جامعه ای توسعه یافته با توانمندی های بالای علمی ، اقتصادی،صنعتی و اجتماعی را مستلزم ساختن انسان هایی با مهارت و متعهد دانست و گفت:اساس توسعه در هر کشوری مدرسه و آموزه هایی است که در مدرسه آموزش داده می شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه زیربنای توسعه پایدار در هر کشوری از فرهنگ آن جامعه نشات می گیرد یادآور شد: در دنیای امروز بر خلاف دهه های گذشته اساس پیشرفت و توسعه ، تربیت  نیروی انسانی توانمند و ماهر است و اگر قرار است اتفاق بزرگی در جامعه ای رخ دهد باید آموزش و پرورش و ارکان آن یعنی مدرسه ، دانش آموز و معلم در مرکز تحول قرار گیرند.

زینی وند در پایان با تاکید برداشتن مدرسه ای توانمند یعنی پیشرفت و توسعه یعنی فردایی بهتر با انسان های فهیم تر و داناتر، خاطرنشان کرد: تحقق بسیاری از اهداف توسعه از مسیر نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش کارآمد می گذرد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :