26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۰۸:۵۰:۳۷
کد مطلب:  893223
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در شهریار:
ساخت یک مدرسه در شهرستان های استان تهران به دلیل تراکم بالای دانش آموزی برابر با ساخت 2 مدرسه در استان های دیگراست

جشنواره خیرین مدرسه ساز شهریار با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به حرکت بزرگ خیرین مدرسه ساز در سطح کشور گفت : اگر خیرین محترم و نیک اندیش مدرسه ساز نبودند بیش از 30 درصد مدارس کشور نبود و مشخص نبود که آموزش و پرورش چگونه می توانست این خلا بزرگ را مدیریت نماید.

وی با تاکید بر اینکه در جمع خیرین به جای حرف زدن  باید گوش دهیم و عمل کردن را از شما بیاموزیم ، اظهار داشت: امیدواریم امثال بنده از بزرگانی چون مرحوم دکتر حافظی یاد بگیریم که چگونه می توان عمر خود را در راه خیر و برکت رساندن به مردم صرف نمود.

صیدلو با اشاره به اینکه شهرستان های استان تهران در سال نیازمند ساخت 80 مدرسه 12 کلاسه می باشد تا بتواند تراکم دانش آموزی خود را مدیریت نماید ، تصریح کرد: متاسفانه شهرستان های استان تهران از محرومیت های بسیار بالایی برخوردار است که در سایه بزرگ شهر تهران و پایتخت از نگاهها مخفی مانده است .

این مقام مسئول با دعوت از خیرین مدرسه ساز جهت ساخت فضاهای آموزشی در این استان تاکید کرد: ساخت یک مدرسه در شهرستان های استان تهران به دلیل تراکم و جمعیت بالای دانش آموزی برابر با ساخت 2 مدرسه در استان های دیگر می باشد چرا که تراکم دانش آموز در این استان بالغ بر 32 نفر می باشد و از میانگین تراکم کشوری بسیار بالاتر است .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران مشکلات اقتصادی در شهرستان های استان تهران را یکی دیگر از چالش های اصلی اولیای دانش آموزان دانست و افزود : حتی اگرفضای آموزشی مناسب و نیروی انسانی با تجربه نیز در این استان جهت دانش آموزان فراهم گردد خیرین مدرسه یار باید در حوزه های اقتصادی نیز به کمک خانواده های بی بضاعت و کم توان در این استان بشتابند تا فرزندان این سرزمین دغدغه کار و معیشت نداشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :