24 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۰۸:۰۰:۵۱
کد مطلب:  893160
استاندار زنجان تاکید کرد:
لزوم بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی در استان

در جلسه هم اندیشی استاندار زنجان با بانوان شهری و روستایی بر لزوم ایجاد زمینه برای بیان آزادانه مطالب و دیدگاه ها از سوی بانوان و مشارکت فعالانه بانوان برای پیشبرد برنامه ها و اهداف ترسیم شده تاکید شد. در این نشست نمایندگانی از فرهنگیان، اولیاء و دانش آموزان به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

به گزارش امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان دومین نشست فصلی و مشترک استاندار زنجان با اقشار زنان شهری و روستایی با حضور معاون سیاسی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، معاونین استاندار، مشاور اموربانوان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، تعدادی از فرهنگیان فعال، اولیاء و دانش آموزان فعال این استان و سایر اقشار زنان برگزار شد.

در این جلسه استاندار زنجان  گفت: باید زمینه لازم برای بیان آزادانه مطالب و دیدگاه ها از سوی بانوان وجود داشته باشد که برگزاری نشست صمیمی نمایندگان اقشار بانوان با مدیریت استان در این راستا است.

دکتر حقیقی با بیان اینکه بازگویی کلیشه ای مطالب کاری از پیش نمی برد، تصریح کرد: مشارکت فعالانه بانوان برای پیشبرد برنامه ها و اهداف ترسیم شده بسیار اثر گذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: تشکیل هیات اندیشه ورز برای بازگویی و جمع بندی مشکلات مربوط به حوزه های مختلف بانوان شهری حتی روستایی امری ضروری بوده و امکان پاسخ گویی مدیر و دستگاه مربوطه نیز بیش از گذشته تسهیل می شود.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: دسته بندی و اولویت بندی مشکلات از سوی هیات اندیشه ورز و انعکاس آنها، امکان رفع سریع مشکلات را فراهم می کند.

مقام عالی استان با بیان اینکه با تشکیل هیات اندیشه ورز چشم انداز بهتری برای عملیاتی کردن کارها فراهم می کند، تاکید کرد: این هیات می تواند مشکلات را تجزیه و تحلیل کرده و با نظر کارشناسی، اثر گذاری بهتری داشته باشد.

استاندار زنجان به لزوم بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا طی چند ماه گذشته برای شماری از بانوان توانمند احکام مدیریتی در استان و شهرستان ها صادر شده و این روند همچنان ادامه دارد.

در ادامه سهیلا حیدری به عنوان نماینده فرهنگیان، پناهی به عنوان نماینده اولیاء وهانیه چراغی به نمایندگی از دانش آموزان دختر استان زنجان به ارائه فرصت ها، قوت ها و مسائل حوزه آموزش وپرورش پرداختند.

نماینده فرهنگیان استان با اشاره به اهمیت جایگاه بانوان در نظام آموزش وپرورش و استفاده از ظرفیت بانوان شایسته به منظور ایجاد انگیزه خدمت  بیشترگفت: استفاده از تمام ظرفیت ها و توانمندی های نیروی انسانی شایسته به ویژه در حوزه بانوان در ماههای اخیر در اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نمود عینی یافته و این امر زمینه انگیزه خدمت بیشتر را بیش از پیش در بین فرهنگیان به ویژه بانوان فرهنگی مهیا می کند.

نماینده اولیا دانش آموزان دختر نیز در ادامه با بیان اینکه اولیاء در کنار معلمان نقش بی بدیلی در ارتقاء دانش علمی و تربیتی دانش آموزان دارند، تصریح کرد: با توجه به روند رو به رشد شهرک های اقماری و دغدغه مسوولان حوزه آموزش و پرورش درخصوص پوشش تحصیلی مناسب برای تمام دانش آموزان، توجه به زیرساخت های مهم از جمله مدرسه و مراکز فرهنگی در این شهرک ها بسیار مهم بوده و انتظار می رود مسوولان این حوزه، با دقت نظر بیشتری نسبت به آماده سازی بسترهای مدرسه سازی به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی در حوزه آموزش و پرورش برای ساکنان این شهرک ها، مسائل را رصد نمایند.

در ادامه هانیه چراغی، دانش آموز پایه یازدهم به عنوان نماینده دانش آموزان استان با اشاره به درخشش دانش آموزان استان زنجان در میادین مختلف رقابتی گفت: دانش آموزان دختر استان همواره در عرصه های مختلف  کشوری توانسته اند با موفقیت‌های چشمگیر، افتخارات فراوانی را برای استان به ارمغان بیاورند.

نماینده دانش آموزان دختر استان در این نشست، با بیان اینکه دختران امروز، مادران و مدیران فردای این جامعه هستند، اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت بانوان در تمام عرصه ها، الگوی موفق تری برای دانش آموزان دختر استان معرفی شود تا آنها نیز با انگیزه بیشتر نسبت به آینده روشن و حضور عینی تر در عرصه های مختلف، تلاش نمایند.

گفتنی است در پایان این نشست، استاندار زنجان با تقدیر از حضور توانمند و بیان شیوای هانیه چراغی از وی تجلیل به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :