20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ ۱۵:۰۸:۰۰
کد مطلب:  893049
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس منصوب شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس یکی دیگر از ضروریات مهم در دوره ابتدایی را توانمندسازی نیروهای انسانی عنوان کرد و گفت: باید بهترین نیروها جذب آموزش ابتدایی شوند و معلمین ابتدایی ما باید احساس کرامت و منزلت کنند تا تعلیم و تربیت آنها مؤثر باشد .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین معارفه سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس ، با اشاره به  تلاش‌های انجام‌شده  در دولت تدبیر و امید بر ای توسعه پیش‌دبستانی،  گفت: هم‌اکنون با تلاش‌های انجام‌شده  ،نزدیک به 70 درصد نوآموزان به حضور در دوره پیش‌دبستانی گرایش پیداکرده‌اند که جهش خوب و قابل قبولی در سطح استان و کشور است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم افزایش کمی تعداد نوآموزان تحت پوشش دوره پیش‌دبستانی ،گفت: با برنامه‌ریزی مطلوب باید تلاش کنیم ازنظر کیفی و تجمیع دستگاه‌های نظارتی به نحوی عمل شود تا در آینده شاهد افزوده شدن این دوره به دوره رسمی  نظام تعلیم و تربیت باشیم.

وی گفت:  علاوه بر آموزش‌های رسمی دوره ابتدایی ، آموزش مهارت‌های زندگی نیز یکی از ضروریات این دوره است ، چراکه برای تربیت یک شهروند خوب و همچنین کاهش آسیب‌پذیری کودکان ما در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی  ،باید مهارت‌های مقابله با مشکلات، تاب‌آوری ، احترام به دیگران، نظم‌پذیری و ... را نیز فراگیرند.

نجفی با تأکید  بر لزوم ترکیب فعالیت‌های تئوری و عملی در حوزه ابتدایی ، گفت: نشاط و پویای گمشده ما در دوره ابتدایی است و با اجرای طرح‌های مختلفی همچون طرح تکالیف مهارت محور و طرح کلاس بازی یادگیری در حوزه ابتدایی  که می‌تواند دست ورزی و تحرک را در دانش آموزان ایجاد کرده و نشاط و شادابی را به مدارس بازگرداند.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس یکی دیگر از ضروریات مهم در این دوره را توانمندسازی نیروهای دوره ابتدایی عنوان کرد و گفت: باید بهترین نیروها جذب آموزش ابتدایی شوند و معلمین ابتدایی ما باید احساس کرامت و منزلت کنند تا تعلیم و تربیت آن‌ها مؤثر باشد .

وی برگزاری دوره‌های ضمن خدمت و تداوم در آموزش نیروی انسانی را عامل مؤثر در افزایش بهره‌وری آن‌ها دانست و گفت: فعالیت‌های دوره  ابتدایی باید بر اساس سند تحول بنیادین و به نحوی برنامه‌ریزی شود که منجر به تغییر رفتار و تعلیم و تربیت واقعی در دانش آموزان شود.

نجفی بهسازی نیروها و فراهم کردن گروه کاری مؤثر، برای اجرای سیاست‌های  وزارت متبوع در دوره ابتدایی را لازم دانست و گفت: باید با ایجاد روحیه اعتدال و نشاط در بین همکاران و بهره گیر از نیروهای توانمند، اخلاق‌گرایی حاکم شود و از اسراف و تحمیل هزینه‌های بی‌مورد به مدارس جلوگیری شود.

در این مراسم محمد فیاض پور به‌عنوان سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس منصوب شد.

فیاض پور پیش از این به عنوان مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش فارس مشغول به خدمت بوده است.

به اشتراک بگذارید :