24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ ۱۴:۱۲:۰۴
کد مطلب:  893006
معاون پرورشی و فرهنگی خبر داد؛
اعلام اسامی راه‌یافتگان به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان سراسر کشور

اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری از تاریخ 22 مرداد تا 2 شهریور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت آموزش ‌و پرورش، علیرضا کاظمی با اشاره به اعلام اسامی راه‌یافتگان به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری، اظهارکرد: این مسابقات در سال تحصیلی جاری و در 3 سطح مدرسه، شهرستان و ‌استان برگزار شد و پس ‌از آن آثار منتخبین استانی به دبیرخانه کشوری این مسابقات ارسال‌شده است.

 

وی افزود: بر اساس آمار ثبت‌شده در سامانه وزارت آموزش ‌و پرورش که شرکت‌کنندگان را به‌صورت انفرادی و به تفکیک مدرسه و رشته و ثبت‌نام می‌کند، در مسابقات امسال در مرحله آموزشگاه بیش از 10 میلیون نفر- رشته در کلیه مقاطع و دوره‌های تحصیلی از مسابقات استقبال کردند.

 

کاظمی گفت: دانش آموزان در بیش از 60 رشته و گرایش متنوع شرکت کردند که از مجموع شرکت‌کننده‌ها 2005 دانش‌آموز برگزیده دوره دوم متوسطه به مرحله کشوری دعوت‌شده‌اند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی خاطرنشان کرد: هیئت انتخاب جشنواره که شامل اساتید و داوران برجسته کشوری است در 5 حوزه هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش‌های ادبی و پژوهشی و بخش رسانه و فضای مجازی، از بین 5209 اثر دریافت شده تعداد 2005 دانش‌آموز برگزیده و راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقات را برای اختتامیه جشنواره دعوت کرده است.

 

کاظمی بابیان اینکه جشنواره فرهنگی هنری امسال از تاریخ 22 مرداد تا 2 شهریوردر اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود، گفت: در این مرحله 989 دانش‌آموز پسر و 1016 دانش‌آموز دختر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 

وی تصریح کرد: این مسابقات در مدارس باهدف کشف و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌ و پرورش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و به‌ویژه تربیت هنری و زیبایی‌شناختی دانش‌آموزان است.

به اشتراک بگذارید :