11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ ۱۳:۵۷:۲۶
کد مطلب:  892979
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در جمع مدیران مدارس سمپاد:
مدیران مدارس به عنوان راهبران آموزشی نقش خطیری بر عهده دارند

داود بهرامی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان در جمع مدیران مدارس سمپاد استان گفت: مدیران مدارس به عنوان راهبران آموزشی نقش خطیری بر عهده دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، جلسه مدیران مدارس سمپاد استان زنجان صبح با حضور مدیر کل و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در دبیرستان شهید بهشتی 1 ناحیه یک زنجان برگزار شد.

داود بهرامی در این جلسه گفت: مدیران مدارس به عنوان راهبران آموزشی نقش خطیری بر عهده دارند.

وی خطاب به مدیران مدارس ابراز داشت: ما نیز خودمان را در ایفای رسالت تربیتی همراه و همگام شما تلقی می کنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان تصریح کرد: شما مدیران مدارس به عنوان لیدر آموزشی باید بیشتر از اینکه دغدغه دانش آموزی داشته باشید، دغدغه کنش آموزشی و مهارت آموزی داشته باشید.

وی یادآور شد: در حوزه آموزش تخصصی به دانش آموزان باید به یک فهم مشترک برسیم و دغدغه ما صرفا نباید آموزش مفاهیم نظری باشد و باید این نگرش را اصلاح کنیم.

بهرامی در خصوص طرح های کیفیت بخشی و آموزشی نیز گفت: با توجه به اینکه این ها طرح های مکمل هستند شاید اقبال به این طرح ها در مدارس خاص وجود نداشته باشد ولی با توجه به وجود منابع انسانی خوب می توانیم به اهداف مورد نظر در این زمینه نیز برسیم.

این مقام مسئول افزود: زنجان قطب ریاضی کشور است و باید رشته ریاضی تقویت شود و نگرش اولیا را هم در این زمینه تغییر دهیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان ادامه داد: اگر میزان پذیرش و ظرفیت های مورد نظر را در پذیرش دانشگاه ها به درستی تبیین نماییم تاثیر بسیاری در توازن رشته ای خواهیم داشت.

بهرامی تاکید کرد: در سطح مدارس سمپاد نیز باید دانش آموزان را از دست موسسسات آموزشی آزاد رها کنیم و محوریت کار با خودمان باشد.

معاون آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: از سال آتی برای موسسات آموزشی برنامه داریم و سعی می کنیم با استفاده از ظرفیت های سرگروه های آموزشی سطح قبولی دانش آموزان را در کنکور سراسری ارتقا دهیم.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :