20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ ۱۳:۱۲:۲۸
کد مطلب:  892932
فعالیت‌ها و دست آوردهای پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز تشریح شد

رئیس پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز گفت: با شروع تعطیلات مدارس در طول تابستان و به‌منظور پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان ،کلاس‌های هنری ،علمی و آموزشی نظیر ؛ نجوم، کامپیوتر و المپیاد در این پژوهش سرا در حال اجرا می‌باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، ثریا فارسی در تشریح فعالیت‌های پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان در آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز ، گفت: این پژوهش سرا در راستای پیشبرد اهداف خود در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی ،علمی و پژوهشی ،در طول سال تحصیلی 98-97 اقدام به برگزاری کلاس‌هایی همچون نجوم، هوافضا، عکاسی و ادبی نموده است.

رئیس پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز افزود: از دیگر فعالیت‌های این پژوهش سرا می‌توان به برگزاری  انواع المپیادهای ابتدایی علوم، ریاضی، کامپیوتر، پویانمایی، تشکیل کلاس‌های روبیک ،دومینو، انرژی‌های نو، سلول‌های بنیادی و زیست‌فناوری و همچنین برگزاری انواع سمینارها و همایش‌ها،کارگاه‌ها،اجلاس و انجمن‌های علمی و ادبی  اشاره کرد.

وی گفت: پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان در سال تحصیلی  گذشته  میزبان مسابقات استانی شعر در مقطع متوسطه اول و دوم  نیز بوده و توانسته با برگزاری مسابقه دست‌ساخته‌های ریاضی برای اولین بار در مقطع ابتدایی در سطح استان ، آثار به‌دست‌آمده از این مسابقه را نیز در  نگارخانه اداره کل آموزش‌وپرورش استان در معرض دید عموم همکاران و دانش آموزان قرار دهد.

فارسی از آمادگی پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان  برای پذیرش دانش آموزان در کلاس‌های و  دوره‌های آموزشی  در تابستان خبر داد و گفت:  با شروع تعطیلات مدارس در طول تابستان و به‌منظور پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان ،کلاس‌های هنری ،علمی و آموزشی نظیر ؛ نجوم،کامپیوتر و المپیاد در این پژوهش سرا در حال اجرا هست.

رئیس پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز در ادامه گفت: هم‌اکنون میزبانی مسابقات کشوری سلول‌های بنیادی و زیست‌فناوری در مقطع متوسطه اول و دوم به این پژوهش سرا  سپرده‌شده است  که شرکت‌کنندگان آثار خود را از سراسر کشور در قالب فیلم‌های سه‌دقیقه‌ای به این پژوهش سرا ارسال نموده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره خوارزمی در بین  دانش آموزان آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز، گفت: در قالب این جشنواره نیز بیش از هفتاد طرح از دانش آموزان ناحیه یک به مرحله استانی راه یافت که از بین آن‌ها 30  طرح به‌عنوان طرح منتخب به مرحله کشوری ارسال شد .

فارسی با اشاره به موفقیت‌های پژوهش سرای دانش‌آموزی جابر بن حیان آموزش و پروش و پرورش ناحیه یک شیراز ، گفت: از مهم‌ترین این موفقیت‌ها کسب بیش از بیست رتبه اول کشوری در مسابقات رباتیک نات کاپ از دانشگاه صنعتی شریف ، کسب دو رتبه دوم کشوری در رشته  هوافضا و راه‌یابی دو دانش‌آموز از ناحیه یک شیراز به مرحله کشوری المپیاد نانو می‌باشد.

کسب شش  رتبه برتر استانی توسط دانش آموزان ناحیه یک شیراز در مسابقات دست‌ساخته‌های ریاضی ابتدایی ، راه‌یابی شش نفر از دانش آموزان به مرحله کشوری سلول‌های بنیادی ، راه‌یابی 2نفر از دانش آموزان به مرحله استانی مسابقات اپتیک،  کسب رتبه برتر استانی در مسابقات شعر ،کسب سه عنوان برتر کشوری در مسابقات نانو و راهیابی به مرحله دوم کشوری از دیگر افتخارات این پژوهش سرا می باشد که فارسی به آنها اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :