12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ ۱۲:۲۳:۳۳
کد مطلب:  892860
رییس اداره تکنولوژی و گروه¬های آموزشی متوسطه آموزش و پرورش استان:
پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر دبیران متوسطه نظری برگزار شد

به همت اداره تکنولوژی و گروه¬های آموزشی متوسطه آموزش و پرورش استان، پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر دبیران متوسطه نظری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان و به نقل از رییس اداره تکنولوژی و گروه­های آموزشی متوسطه استان پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر دبیران متوسطه نظری برگزار شد.

جعفر زنجانی در این رابطه گفت: جشنواره الگوهای تدریس برتر که یکی از برنامه­های اصلی دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری در حوزه معاونت آموزش متوسطه وزارت می­باشد در راستای اجرای راهکار 7 -11 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه شماره 9 از زیرنظام پژوهش و ارزشیابی برگزار می­گردد که در سال تحصیلی 98-1397 پانزدهمین دوره آن در حال اجرا می­باشد.

وی افزود: مطابق شیوه­نامه ارسالی دفتر متوسطه نظری، این جشنواره در دو بخش علمی و عملی در سه مرحله منطقه­ای، استانی و کشوری اجرا می­شود.

رییس اداره تکنولوژی و گروه­های آموزشی متوسطه استان ادامه داد: در بخش علمی محور مقاله علمی مرتبط با تدریس، دبیرخانه کشوری توسعه شایستگی­های حرفه­ای معلمان مستقر در استان زنجان به عنوان میزبان تعیین گردید.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این محور تلاش می­شود با همکاری همه دبیران و دانشجو معلمان، عرصه­ای برای عرضه آخرین مطالب و پژوهش­های علمی در زمینه آموزش و یادگیری و تدریس در قالب نه محور تعیین شده در شیوه­نامه فراهم گردد.

زنجانی ادامه داد: مخاطبین این بخش از جشنواره مدیران، معاونین مدارس و دبیرانی که در سال تحصیلی 98 – 97 در مدارس دولتی و غیر دولتی دوره دوم متوسطه اشتغال و ابلاغ از اداره منطقه دارند و همچنین دانشجو معلمان می­باشند.

رییس اداره تکنولوژی و گروه­های آموزشی متوسطه استان  ابراز داشت: با پیگیری­های اداره تکنولوژی و گروه­های آموزشی متوسطه استان و اداره فناوری استان، سامانه ارسال مقاله به صورت آنلاین در بستر پرتال همگام فراهم گردید.

وی افزود: بدین ترتیب مخاطبین جشنواره در سراسر استان­ها با مراجعه به سامانه معرفی شده، نسبت به ثبت نام و بارگزاری فایل مقاله خود اقدام نمودند.

زنجانی یادآور شد: پس از جمع بندی آثار در بازه زمانی تعیین شده1052 نفر از دبیران کشور در قالب 880 تیم در این بخش جشنواره ثبت نام نمودند پس از تشکیل تیم داوری در سطح استان زنجان و بررسی آثار که کاملا به صورت مجازی و آنلاین انجام شد، نفرات برتر هر محور معرفی شدند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :