14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ ۱۱:۲۲:۱۳
کد مطلب:  892128
معاون وزیر آموزش و پرورش
تقویت هویت ایرانی دانش آموزان سیاست راهبردی آموزش و پرورش است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از کارکردهای اصلی مدرسه هویت بخشیدن به دانش آموزان و تقویت هویت ایرانی اسلامی است

.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه رؤسا و معاونین آموزشی نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان قزوین با محوریت همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی روز پنجشنبه در قزوین و عصر همان روز در شهر رودسر برگزار شد.

حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه جلسه قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بر اساس راهکارهای سند تحول بنیادین که نقشه راه آموزش و پرورش است یکی از کارکردهای اصلی مدرسه هویت بخشیدن به دانش آموزان و تقویت هویت ایرانی اسلامی است.

وی بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین کارکردهای آموزش و پرورش هویت بخشی به دانش آموزان است و با توجه به اینکه حساس‌ترین زمان شکل گیری شخصیت نوآموزان در پیش دبستانی و در سال‌های اولیه زندگی است تصمیم گرفتیم همایش هویت ایرانی و اسلامی در کودکان را از دوره پیش دبستانی آغاز کنیم زیرا باور داریم اگر ما بتوانیم در این دوره نمادهای هویت را در ذهن دانش آموزان و نوآموزان تقویت کنیم در سال‌های آینده خواهیم توانست موفقیت‌های بیشتری داشته باشیم.

حکیم زاده تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون استان قزوین اقدامات خیلی خوبی در این زمینه انجام داده و با استفاده از دیدگاه‌های کارشناسی اقدامات خوبی شده و جناب آقای رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان و آقای طالقانی معاونت آموزش ابتدایی به همراه همکارانشان مقدمات برگزاری همایش هویت را در بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف را مهیا کرده‌اند.

وی یادآور شد: اهمیت موضوع هویت به خصوص در دوران کودکی، عامل وحدت بخش ایجاد انسجام اجتماعی ما شکلگیری هویت مشترک بین افراد جامعه است.

حکیم زاده گفت: بهترین زمان شکل گیری هویت افراد، دوران اولیه کودکی است که ما بتوانیم همایش هویت را به خوبی برنامه ریزی کنیم و در رابطه با ایجاد حس وطن دوستی تعلق و وفاداری به ارزش‌ها و باورهای ایرانی اسلامی و انقلاب اسلامی شاهد اتفاقات خوبی در سال‌های بعد باشیم.

وی بیان کرد: جلسات خوبی با کارشناسان و مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در استان برگزار شده که نشان می‌دهد همه دستگاه‌ها در استان در کنار آموزش و پرورش قزوین هستند و این موضوع بیانگر عملکرد و راهبری خوبی است که در این استان برای برگزاری این همایش صورت گرفته است و امیدواریم این رویداد مهم بخوبی برگزار شود.

 

به اشتراک بگذارید :