22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ ۱۰:۳۹:۱۶
کد مطلب:  892046
معاون سیاسی ،اجتماعی استاندار تهران  در نشست شورای سوادآموزی استان تهران:
پوشش همگانی نهضت سوادآموزی نیازمند یک اراده همگانی است

نشست شورای سوادآموزی استان تهران با حضور معاون سیاسی ،اجتماعی استاندار تهران  در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران شکراله حسن بیگی معاون سیاسی ،اجتماعی استاندار تهران  با اشاره به ارزیابی وزارت آموزش و پرورش از تلاش های این استان در راستای توسعه سوادآموزی گفت: کسب رتبه خوب و قابل تقدیر نشان از زحمات همکاران اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این حوزه است.

وی با اشاره به  آمار  یکصد و یازده هزار نفری بی سوادی  در شهرستان ها  استان تهران، اظهار داشت: بسیاری از این افراد حاضر به حضور در مدرسه نیستند که باید در جهت تشویق آنان اقدامات خاصی صورت گیرد.

حسن بیگی در بخش دیگری از سخنان خود کودکان کار را یکی از موارد خاص در حوزه سوادآموزی دانست و افزود: در طرح جدید که در حال بررسی و پیگیری هستیم باید برای قانونمندی این موضوع از طریق ایجاد لایحه و مصوبه قانونی اقدام شود .

 این مقام مسئول با تاکید بر نقش بسیار موثر صدا و سیما در اشاعه فرهنگ سوادآموزی گفت:باید از ظرفیت های بالای صدا و سیما و اثرگذاری آن بر مخاطبین استفاده کرد و صداسیما باید در این حوزه ورود جدی تری پیدا کند.

معاون سیاسی ،اجتماعی استاندار تهران با اشاره به اینکه اگر فکر کنیم فقط یک مقام مسئول در آموزش و پرورش می تواند کار بزرگ جذب سوادآموزان را بر عهده بگیرد سخت در اشتباه هستیم ، خاطرنشان کرد:پوشش همگانی نهضت سوادآموزی نیازمند یک اراده همگانی است و همکاری همه دستگاه ها و ایجاد رغبت در همه افراد را می طلبد.

به اشتراک بگذارید :