19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ ۱۲:۳۲:۵۶
کد مطلب:  891638
سومین جلسه کمیته هدایت تحصیلی استان برگزار شد

سومین جلسه کمیته هدایت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با حضور اعضای آن در محل سالن جلسات شهید تجلی برگزار شد .

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ، داود بهرامی ، معاون آموزش متوسطه اداره کل  با تقدیر از زحمات و تلاش ها اعضای این کمیته ، به نقش بسیار مهم هدایت تحصیلی اشاره نمود و اظهار داشت: قطعا نقش و جایگاه هدایت تحصیلی به عنوان یکی از انتخاب های بسیار مهم یک فرد در طول زندگی بسیار با اهمیت است .

بهرامی در ادامه افزود: کمیته هدایت تحصیلی استان بایستی با اهتمام بیش از پیش ، این مقوله مهم را در اولویت فعالیت های خود قرار داده و با در نظر گرفتن علایق ، استعداد دانش آموزان ، امکانات و ظرفیت های موجود و نیز سیاست های وزارت آموزش و پرورش در توزیع و توسعه متوازن بین رشته ای نسبت به هدایت این امر همت گمارد .

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از سیاست های اصلی این کمیته علاوه بر هدایت دانش آموزان به رشته های مختلف نظری و مهارتی بر حسب سیاست های تعیین شده ، تقویت ویژه رشته ریاضی در سطح استان است .

در ادامه این جلسه اقدامات کمیته هدایت تحصیلی استان و چالش های موجود در این خصوص تشریح شد . ارائه فعالیت های کارگروه هدایت تحصیلی شهرستان ابهر و خدابنده از سایر مباحث مطرح شده در این جلسه بود و مقرر شد در جلسات آتی، موانع و چالش های هدایت تحصیلی به صورت ویژه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :