11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ ۱۰:۴۲:۴۵
کد مطلب:  891537
تشکیل چهارمین مدرسه تابستانی ریاضی دانش آموزی

مدرسه تابستانی ریاضی با همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برای چهارمین سال متوالی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان زنجان،گفت : هدف از این مدرسه آشنایی دانش­آموزان دوره اول متوسطه (پایه هشتم) با علم ریاضی، کاربرد ها و استفاده ­های آن در زندگی روزمره، نرم­افزارهای ریاضی، کاربرد آن در سایر علوم ونحوه مطالعه ریاضی می­باشد.

بهرامی در ادامه افزود : در این مدرسه علاوه بر آشنایی دانش­آموزان با ابعاد مختلف علم ریاضی، توانمندی­ها و استعدادهای خود را در این حوزه محک می­زنند تا در بحث هدایت تحصیلی و انتخاب رشته خود با آگاهی و شناخت بیشتری اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه، یکی از اهداف آموزش ریاضی مبتنی بر اسناد بالادستی آموزش و پرورش تربیت نسلی خلاق و پرسشگر است اظهار داشت: دانش‌آموزان علاوه بر داشتن خلاقیت و ابتکار باید درک درستی از اوضاع جامعه داشته و بتوانند اطلاعات منتشر شده در سطح کشور و جهان را تحلیل و ارزیابی کنند.

بهرامی همچنین با اشاره به ماهیت درس ریاضی گفت : استدلال­ هایی که در درس ریاضی می­آموزیم، روش­های مختلف حل مساله و الگوها و الگوریتم­های کاربردی بستر مناسب­تری برای آموزش تفکر می­باشد که موجب شده درس ریاضی همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

به اشتراک بگذارید :