15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ ۱۴:۰۵:۰۶
کد مطلب:  zQvTzt4a
اولین نشست تخصصی با مدیران مدارس متوسطه دوم

اولین نشست تخصصی مدیران و مدارس متوسطه دوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار، در این نشست یک روزه طرح ها و برنامه های آموزش و پرورش در شش ماهه اول سال تحصیلی مورد بررسی قرار گرفت. مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار ضمن تبریک سال نو از زحمات و تلاشهای انجام شده در حوزه های مختلف آموزش و پرورش تقدیر نمود. محمد قاسم پور گفت: برنامه ها و طرح های ارزشمندی در آموزش و پرورش وجود دارد که تعدادی از آنها اجرایی شده است و تعدادی نیز در حال انجام می باشد. قاسم پور ضمن تاکید بر اجرای برنامه ها در همه مقاطع تحصیلی، مقطع متوسطه دوم را با توجه به شرایط روحی و سنی دانش آموز، مقطعی حساس دانست و افزود: مقطع متوسطه دوم به عنوان خروجی آموزش و پرورش دارای اهمیت ویژه ای است.  دانش آموزان در این مقطع  آماده ورود به اجتماع و ایفای نقش اجتماعی می باشد و از اندوخته های خود در مدرسه باید در بستر اجتماعی استفاده نماید و از طرفی اجتماع نیز از این سرمایه بهره مند گردد.

مدیر آموزش و پروش شهرستان رشتخوار برنامه ریزی دقیق تر و تلاش بیشتر در ایام باقی مانده را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در ایام باقی مانده بهترین شیوه را بکار برد تا شاهد خروجی و نتایج خوبی باشیم. محمد قاسم پور مسائل مشاوره دانش آموزان در موارد مختلف، افزایش اعتماد به نفس، مهندسی کنکور و تقویت بنیه علمی و برنامه ریزی تحصیلی را مورد تاکید قرار داد. ایشان تقویت روحیه توکل به خدا و آرامش دانش آموزان را از نکات بسیار مهم دانستند و بر ادامه برنامه های ابلاغی و استفاده از طرح های خلاق در این خصوص سفارش نمودند. قاسم پور خیرین آموزش و پرورش را نیز از طرح های خوب امسال اعلام کرد و از افزایش تعداد خیرین در این حوزه خبر داد. در ادامه معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار از اقدامات انجام شده در خصوص اعتکاف علمی نوروزی، طرح مهندسی کنکور  و آزمونهای پیشرفت تحصیلی گزارش ارائه نمود. اسماعیلی فلاح گفت: همه تلاش در حوزه ی متوسطه دوم را باید متمرکز نمود تا شاهد خروجی خوبی در امتحانات خردادماه و کنکور سراسری داشته باشیم. فلاح اهمیت توازن رشته ها را مورد تاکید قرار داد و افزود توازن رشته ها از اهمیت خاصی برخوردار است و یکی از اولویت ها و ضروریات آموزش و پرورش می باشد که در این خصوص برنامه هایی طرح شده است که طرح هادیان فنی از جمله آنهاست.

در ادامه مهدی خوش طینت کارشناس مسئول آموزش متوسطه به بیان مطالبی در خصوص تکمیل طرح تعالی، نظارت همتا، کلینیک آموزشی، برنامه های اجرایی دوره های کارورزی و کارآموزی، پایگاه تابستانی و تقدیر از دانش آموزان برتر پرداخت و مدیران مدارس نیز نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را عنوان نمودند.

به اشتراک بگذارید :