12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۱:۲۲:۵۷
کد مطلب:  890377
معاون آموزش متوسطه استان در جلسه بررسی وضعیت آموزشی ناحیه دو عنوان نمود:
محوری ترین برنامه معاونت آموزش متوسطه ، اهتمام جدی به کیفیت بخشی آموزشی است

داود بهرامی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه بررسی وضعیت آموزشی ناحیه دو گفت:همه طرح ها و برنامه ها و به خصوص تدوین برنامه های عملیاتی باید حول محور کیفیت بخشی آموزشی باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، داود بهرامی در جلسه مشترک با معاون و کارشناسان آموزش متوسطه ناحیه دو زنجان  ضمن تقدیر از تلاش های کارشناسان ناحیه  در راستای ارتقای کیفیت بخشی  آموزشی ،برگزاری چنین جلساتی راتبیین انتظارات و رسیدن به نقطه نظر و  فهم مشترک از نحوه برخورد با مسائل و مشکلات و رفع چالش های آموزشی و تربیتی دانست و  گفت:تحقق امر کیفیت بخشی دارای الزاماتی از قبیل وجود حلقه های کیفیت مثل افزایش انگیزه ،توجه به نقطه نظرات و پیشنهادات همکاران  می باشد.

وی بر ایجاد فضای توام با تکریم و حرمت برای کارکنان  به عنوان عناصر ارزشمند مجموعه تاکید کرد و گفت: ارتقای سطح مشارکت در تصمیم گیری و تصمیم سازی  سازمانی به عنوان یکی از حلقه های موثر کیفیت بخشی در مدیریت و توجه به ارکان مدرسه من جمله شورای انجمن اولیا و مربیان ،شورای معلمان ،شورای مدرسه و شورای دانش آموزی از عوامل افزایش کیفیت آموزشی در  واحدهای آموزشی می باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر عملیاتی نمودن سند تحول گفت: عملیاتی کردن سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش از اولویت های آموزش متوسطه در سطح استان و مناطق می باشد.

بهرامی با اشاره به توسعه متوازن بین رشته ای گفت:  در سال تحصیلی جاری به استناد شیوه نامه ارسالی دبیرخانه آن در معاونت متوسطه است و سایر واحدها و  بخش ها ی اداری نیز  در عملیاتی کردن برنامه های کمیته هدایت تحصیلی در سطح مناطق سهیم می باشند که باید نقش اساسی خود را ایفا نمایند.

وی یکی از برنامه های دیگر متوسطه را تقویت و توسعه رشته ریاضی  در مناطق و نواحی استان عنوان کرد و ابراز داشت: باید خروجی کمیته هدایت تحصیلی تقویت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش و ریاضی باشد.

این مقام مسئول درخصوص وضعیت کنکور نیز تاکید نمود: با توجه به دغدغه اولیا درخصوص وضعیت تحصیلی دانش آموزان و همچنین مقوله کنکور و با توجه به هزینه های زیادی که در این بخش انجام می شود، در سال تحصیلی آتی با کمک دستگاه های مسئول و در کنار سایر طرح ها و برنامه ها ،طرح تقویت بنیه علمی ویژه مدارس شبانه روزی اجرا خواهد شد.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود گروه های آموزشی را قلب تپنده آموزش و نقش آن را در اثرگزاری بیشتر در فرایند یاددهی و یادگیری مهم دانست و خواستار استفاده از نیروهای خوش ذوق و خوش فکر در گروه های آموزشی و نقش آفرینی بیشترگروه های آموزشی در اجرای  همه طرح ها و برنامه های آموزشی شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان بر سازماندهی تخصصی نیروی انسانی در سطح مناطق و مدارس تاکید نمود و گفت: یکی از انتظارات جدی از مناطق آموزش و پرورش ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی به شکل تخصصی است ونظارت جدی بر تنظیم برنامه های هفتگی مدارس نیز باید در همین راستا و برمبنای دانش آموز محوری انجام گیرد.

معاون آموزش متوسطه در پایان به بحث پوشش تحصیلی پرداخت و اظهار داشت: امیدواریم با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی و استمداد از مسئولان محلی، معتمدین و سایر ظرفیت های ممکن  پوشش حداکثری تحصیلی را برای سال تحصیلی آینده شاهد باشیم.

به اشتراک بگذارید :