18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۱۴:۰۲:۳۱
کد مطلب:  889900
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
استقبال گسترده دانش آموزان از اردوهای امید و نشاط

اردوی« امید ونشاط » به منظور پر کردن بخشی از اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان های استان تهران در تابستان 98 دراردوگاه شهید محمد منتظری شهریار درحال برگزاری است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ؛ سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت : اردوهای یکروزه امید و نشاط امسال نیز همچون سال گذشته هم در تابستان و هم در  طول  سال تحصیلی  ویژه دانش آموزان در اردوگاههای استان برگزار می شود .

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در این اردوها اظهار داشت:  استقبال و پذیرش ، کارگاه خلاقیت با محوریت  آموزش های امداد و نجات ، فعالیت های ورزشی  ،استخر ، نماز ، نهار و جنگ شادی از مهمترین این برنامه هاست.

هاشمی با تاکید بر اینکه  این اردوها به صورت یک روزه با هدف پر کردن بخشی از اوقات فراغت دانش آموزان عزیز در اردوگاههای استان در حال برگزاری است ، تصریح کرد: ویژگی  بارز این اردوها این است که بر اساس یک برنامه ریزی مدون و از پیش تعیین شده برنامه های فرهنگی ، ورزشی و تفریحی برای دانش آموزان عزیز تدارک دیده شده است که به محض ورود آنان در گروه های مختلف تقسیم بندی شده و از تمامی برنامه های موردنظراستفاده می کنند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  طبق هماهنگی های انجام شده برنامه اردو ها قبلا به مناطق آموزش و پرورش ابلاغ شده است، تاکید کرد: ادارات نیز برنامه ها را در قالب بخشنامه به  اطلاع مدارس تابعه رسانده و از طریق مربیان پرورشی و مدیران مدارس اطلاع رسانی لازم به منظور جذب دانش آموزان  صورت گرفته است.

هاشمی استقبال دانش آموزان از  اولین سری اجرای اردوهای امید و نشاط  در این استان را بالغ بر 5 هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی دانست و افزود: در نظر سنجی صورت گرفته رضایت نسبی بالغ بر 80 درصد دانش آموزان در این اردوها حاصل شده است .

 

 

به اشتراک بگذارید :