12 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۰۶:۱۵
کد مطلب:  889488
استاندار قزوین
دستگاههای اجرایی در برگزاری همایش هویت ایرانی کودکان بسیج می شوند

استاندار قزوین گفت: همکاری همه دستگاههای اجرایی و بهره گیری از ایده های اساتید فن و کارشناسان و روانشناسان برای برگزاری مطلوب همایش ملی هویت ایرانی اسلامی کودکان در قزوین ضروری است

به گزارش

 خبرنگار مهر، جلسه هماهنگی برگزاری همایش هویت ایرانی و اسلامی کودکان یکشنبه شب در استانداری قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه گفت: در آموزش و پرورش معمولاً کارهایی که دیده می‌شود و می‌توانیم آمار و ارقام را زودتر ارائه کنیم بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرد و بخش پرورش و تربیت مغفول می‌ماند.

وی بیان کرد: چون آموزش قابل اندازه گیری است بیشتر توجه می‌کنیم و تربیت چون قابل اندازه گیری نیست سراغش نمی‌رویم در حالی که رسالت اصلی ما در نظام اسلامی تربیت انسان‌های متخلص به اخلاق و مؤمن است.

استاندار قزوین تصریح کرد: برگزاری همایش ملی هویت ایرانی اسلامی در کودکان حرکت فرهنگی ارزشمندی است که همه باید کمک کنیم تا این همایش بخوبی در استان برگزار شود.

وی بیان کرد: در رسانه ملی توان خوبی داریم و انتظار می‌رود از امروز دغدغه هویت را در برنامه‌های مختلف مطرح کنند و دنبال پاسخ آن باشیم و از برنامه سازان می‌خواهیم موضوع هویت ایرانی در کودکان را به عنوان یک گفتمان مطرح کنند تا به عنوان موضوع اصلی جامعه مطرح شود.

استاندار قزوین گفت: باید روش‌هایی را به کار بگیریم تا مردم به موضوع هویت کودکان حساس شوند و چون شتاب زیادی در پیشرفت جامعه داریم شما با اساتید فن فضایی را ایجاد کنید تا موضوع جدی گرفته شود.

زاهدی یادآور شد: در همایش ملی هویت ایرانی و اسلامی کودکان لازم است به ابعاد علمی همایش توجه شود و یک برون داد هم داشته باشیم و برای رسیدن به هویت ایرانی به راهکار برسیم.

وی بیان کرد: متخصصان تعلیم و تربیت باید در همایش حضور داشته باشند و اگر در هر کاری مشارکت مردم جلب نشود نتیجه نخواهیم گرفت و متولیان باید والدین را درگیر کنند و از دیدگاه‌های همه گروه‌ها استفاده شود تا دستاوردها بیشتر شود.

استاندار قزوین اظهار داشت: شخصیت‌هایی زیادی در استان داریم که هر کدام سرمایه ارزشمندی هستند که امروز هم شخصیت‌های بزرگ علمی، هنری، مذهبی و فرهنگی داریم که با داشتن دانشگاه‌های معتبر می‌توان کارهای بزرگی را با کمک آنها ممکن کرد.

زاهدی از دست اندرکاران برگزاری همایش هویت ایرانی و اسلامی در کودکان که ۲۲ و ۲۳ آبان ماه در قزوین برگزار خواهد شد تشکر و قدردانی و اظهار امیدواری کرد این همایش ملی با دستاوردهای ارزشمند بخوبی برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :