11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۸:۱۸:۰۲
کد مطلب:  889387
شهید فرهنگی امید علی اسماعیلی

در راستای طرح "هر هفته یک شهید فرهنگی" این خبر به زندگی‌نامه‌ی شهید امید علی اسماعیلی اختصاص دارد. آنچه در زیر می‌آید زندگی‌نامه‌ی شهید فرهنگی، شهید امید علی اسماعیلی است:

معلم شهید امید علی اسماعیلی در سال 1336در یکی از روستاهای شهرستان مرزی مهران به دنیا آمد و علیرغم شرایط سخت زندگی و مسافت راه ،تحصیلات خود را تا پایان مقطع متوسطه به انجام رسانید و در کسوت شریف معلمی مشغول خدمت شد .

شهید امید علی اسماعیلی جوانی برومند ،مذهبی و مقید به اصول مسلم اسلام بود و پیش از انقلاب در محافل مذهبی ،راهپیمایی ،تظاهرات و فعالیت‌های گوناگون بر ضد رژیم شاهنشاهی شرکتی فعالانه داشت .

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی چندی مسئولیت شهرداری مهران را بر عهده گرفت و هنگامی که شهر مقاوم مهران توسط مزدوران عراقی تسخیر شد دوشادوش دیگر رزمندگان به نبرد با دشمن پرداخت .

وی پس از مدتی به آموزش و پرورش برگشت و در سنگر مقدس مدرسه به تدریس پرداخت او به معلمی عشق می‌ورزید و بارها  می‌گفت :من آموزگاری را انتخاب می‌کنم و می‌دانم آموزگاری شغلی است که بهتر می‌توانم به مردم و انقلاب اسلامی کمک کنم .

این شهید دلسوز و دلاور پس از مدتی سنگر علم و دانش را به قصد سنگر جهاد و شهادت ترک نمود . در بیست و سوم اسفندماه 1366 در شاخ شمیران کردستان به دیار معبود شتافت .

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید

خداوندا تو خودآگاهی که من راه شهادت را آگاهانه و از روی بینش و با طیب خاطر انتخاب کرده‌ام زیا اطمینان دارم که تو به عهد خود وفا خواهی کرد و ما را از روزی خود بی‌نصیب نخواهی نمود .

اکنون پدر جان تو خوشحال باش که فرزندت موفق شده است با خدایش سودایی به این عظمت انجام دهد و تو مادرم شیردل باش و از این‌که فرزندت را از دست داده‌اید غم مخور و برایم گریه نکن رضا را به جای من بو کن و از هدیه‌ای که در راه خداداده‌اید اظهار پشیمانی و ندامت نکن و از خدا بخواه  به تو صبر و استقامت عطا کند.

شادی روح شهدا صلوات

به اشتراک بگذارید :