21 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۲۸:۵۶
کد مطلب:  889206
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
گرد همایی مسئولان وکارشناس مسئولان ارزیابی عملکرد

گردهمایی یکروزه کارشناسان و کارشناس مسئولان ارزیابی عملکرد ادارات آموزش و پرورش استان قزوین با حضور خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش در سالن جلسات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این نشست گفت: رسیدگی به عملکرد کارکنان و پاسخگویی به شکایات امری دقیق و حساس می باشد و افرادی که این مسئولیت خطیر را برعهده دارند با رعایت تقوا میتوانند عدالت شغلی همکاران را فراهم آورند.

وی ضمن اشاره به زیر نظام ها در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود:  واحدهای ارزیابی عملکرد مناطق موتور محرکه سایر واحدها ی داخلی ادارات آموزش و پرورش هستند.    

رحمانی تاکید کرد: فلسفه وجودی شما در مناطق 14 گانه استان این هست که مابتوانیم کارها را به موقع کنترل و نظارت داشته باشیم تا از مسیر اصلی و درست منحرف نشویم و از طرفی لازم هست  چند نوع نظارت داشته باشیم که مهمترین کار نظارتی قبل از اجرا این هست که بتوانیم به درستی برنامه ریزی داشته باشیم.

وی تصریح کرد:  باید خوب هدف گذاری داشته باشیم و مسیر را شناسایی نماییم واز شما انتظار دارم در استان ومناطق به این نکته توجه داشته باشید.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه به لزوم نظارت بر تمامی فرآیندهای اجرایی آموزش وپرورش پرداخت و گفت: لزوم اجرای درست برنامه های پیش بینی شده،  استفاده از فصل تابستان به منظور برنامه ریزی ونظارت بر اجرای برنامه ها،  نظارت بر اجرای درست فرآیندها در تمامی رده های اجرایی ، نظارت برفرآیندها قبل، حین وبعد از اجرا مورد تاکید  و شناسایی عواملی که منجر به انحراف از برنامه های برنامه ریزی شده است.

رحمانی افزود: انتخاب مدیران بر اساس توانمندی ومهارت های علمی واخلاقی باشد و مدیران مدارس در راس هرم فرهنگ سازی می باشند و دربحث انتخاب وانتصاب مدیران نهایت دقت صورت بگیرد..

در ادامه لزوم اهتمام ویژه دراجرای مناسب پروژه مهر از دیگر موارد مطرح شده توسط مدیرکل آموزش وپرورش استان در جلسه بود..

درادامه مدیر کل آموزش وپرورش استان خاطرنشان کرد: ما آبان ماه میزبان دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش از دبستان هستیم در بحث هویت به دنبال کار ظاهری ونمایش نیستیم بلکه به دنبال این هستیم که شور ونشاط علمی وعملی در کودکان ایجاد نماییم.

سپس طاهرخانی معاون آموزش ابتدایی استان گفت :ما ازشما انتظار داریم در زمینه دومین همایش ملی هویت کودکان در دوره پیش از دبستان  از روند اجرای همایش ارزیابی داشته باشید وبا توجه به حدود انتظارات تعیین شده در زمینه محتوای علمی همایش، پذیرایی، فضا وامکانات اجرای همایش را مورد بررسی قرار دهید

به اشتراک بگذارید :