27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۱۵:۰۴
کد مطلب:  889175
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
کسب رتبه خوب و قابل تقدیر توسط معاونت سوادآموزی استان در کشور

معاون سوادآموزی استان گیلان گفت: براساس نامه وزارت آموزش و پرورش به سرپرست استانداری گیلان، در مجموعِ شاخص های ارزیابی، معاونت سوادآموزی استان موفق شد رتبه خوب و قابل تقدیر را کسب کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سیروس محمدی با اعلام این خبر گفت: سازمان نهضت سوادآموزی کشور برای تحقق سیاست های سوادآموزی و در راستای ارائه هدفمند خدمات سوادآموزی، اصلاح و تقویت روندها و ارائه بازخورد اثربخش، هر ساله ارزیابی جامعی از عملکرد سوادآموزی استان ها بر اساس شاخص ها و معیارهای استاندارد انجام می دهد.

وی  افزود: در سال 1397 طی فرآیند ارزیابی و بررسی عملکرد استان ها در 12 شاخص و 26 محور تاثیرگذار، معاونت سوادآموزی استان در مجموع شاخص های داوری شده موفق به کسب رتبه خوب و قابل تقدیر شده است.

معاون سوادآموزی استان گیلان خاطرنشان کرد: از جمله شاخص های ارزیابی می توان به مواردی مانند: تهیه وتدوین برنامه عملیاتی، هزینه کرد منابع مالی، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی، تشکیل جلسه های شورای پشتیبانی سوادآموزی، تبلیغات، ترویج و اطلاع رسانی در سوادآموزی، بهبود کیفیت برنامه ها و اجرای طرح های سوادآموزی اشاره کرد.

محمدی همکاری و همراهی اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی استان،  شهرستانها و مناطق، نهادهای دولتی و غیردولتی، فعالان عرصه سوادآموزی استان را در کسب این توفیق حیاتی دانست  و بر تلاش مضاعف در استفاده از تمام ظرفیت ها برای ارتقای نرخ باسوادی استان گیلان در سال 98 تأکید کرد.

گفتنی است حجم ابلاغی استان در مجموع دوره های سال 97،   9هزار و 371 نفر بود که 96 درصد آن تحقق یافت.

 

به اشتراک بگذارید :