25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۳:۳۰:۲۶
کد مطلب:  889134
اجرای طرح حامی گامی برای رسیدن به عدالت آموزشی

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان گیلان هدف از اجرای طرح «حامی» را حرکت به سوی رسیدن به عدالت آموزشی دانست و گفت: مدارس برخوردار با انتخاب داوطلبانه، مدارس کم ‌برخوردار را تحت پوشش قرار داده و اداره آموزش‌وپرورش نیز کمک‌های لازم و مقتضی را در این راستا انجام می‌دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای با اشاره به دغدغه آموزش‌وپرورش برای ارتقای کیفیت مدارس کم‌برخوردار اظهار کرد: آموزش‌و پرورش استان گیلان با جدیت تمام برای ارتقای مدارس کم‌برخوردار تا رسیدن به حداقل‌های استاندارد آموزشی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی با اشاره به انجام طرح‌های مختلف در راستای ارتقای مدارس کم‌برخوردار در استان گفت: طرح‌های مختلفی از جمله طرح «حامی» در استان گیلان در حال انجام است تا مدارس کم برخوردار نیز برای رسیدن به استانداردهای آموزشی با توجه به منابع محدود دولتی گام بردارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تشریح طرح «حامی» در آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در طرح «حامی» مدارس برخوردار، به صورت داوطلبانه مدارس کم‌برخوردار را شناسایی و آن‌ها را تحت حمایت‌های تجهیزاتی، اعتباری و مالی قرار می‌دهند.

جهان‌آرای هدف از اجرای طرح «حامی» را حرکت به سوی رسیدن به عدالت آموزشی دانست و افزود: مدارس برخوردار با انتخاب داوطلبانه، مدارس کم‌برخوردار را زیر پوشش قرار داده و اداره آموزش ‌و پرورش نیز کمک‌های لازم و مقتضی را در این راستا انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه شناسایی مدارس کم‌برخوردار توسط مدارس برخوردار مخصوص یک شهر نیست، گفت: مدارس برخوردار شهرها می‌توانند مدارس کم‌برخوردار شهرهای دیگر استان را شناسایی و به صورت داوطلبانه از آنان حمایت کنند.

به اشتراک بگذارید :