0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۲:۵۲:۴۶
کد مطلب:  889106
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان :
مدارس غیر دولتی بار سنگینی را از دوش آموزش و پرورش برداشته اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان : مدارس غیر دولتی بار سنگینی را از دوش آموزش و پرورش برداشته اند ، و این مدارس می بایست فعالیت های خود را با اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش منطبق نمایند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سی امین روز از تیرماه 1398 در گردهمایی کارشناسان مشارکت های مردمی و روسای شورای هماهنگی مدارس و مراکز غیر دولتی استان اصفهان و بیمه معلم که در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه اصفهان برگزار شد مدیرکل آموزش و پرورش استان با تقدیر از زحمات همکاران در مجموعه مشارکت های مردمی ادارات آموزش و پرورش استان اظهار داشت : فرهنگ کشور ما با بخش غیردولتی همراه است و منافاتی با آن ندارد ؛ امروز همکاران ما در مجموعه اداره کل آموزش و پرورش از این فرهنگ و مدارس غیر دولتی استان تمام قد حمایت می نمایند و کارنامه ما نیز در نه ماه گذشته بیانگر همین موضوع است . 

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که بعضا اتفاقاتی در سطح استان و در مدارس و مراکز غیر دولتی افتاده که مشکلاتی را برای رسیدن به اهداف این مدارس ایجاد کرده است گفت : در سطح کشور طی سالهای گذشته کاهش قابل ملاحظه ای در تعداد دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس غیر دولتی مشاهده می شود که می بایست مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد . بخشی از این کاهش به دلیل عملکرد ما در مجموعه آموزش و پرورش و مدارس بوده ، بخشی دیگر به محقق نشدن تعهداتی است که دولت ها می بایست برای این مدارس اجرا می نموده اند بر می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه به وضعیت نامناسب برخی از فضاهای آموزشی در مدارس غیر دولتی اشاره نمود و آن را یکی دیگر از عامل های موثر در تعدیل دانش آموزان در مدارس غیر دولتی دانست . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود : مدارس غیر دولتی در شرایط موجود برای جذب بیشتر دانش آموزان ناگزیر شده اند اقدام به انجام فعالیت هایی می نمایند که متاسفانه کمکی به دانش آموزان و آموزش و پرورش نمی نماید. 

وی در ادامه گفت : طبق برنامه ششم توسعه می بایست 15 درصد از دانش آموزان در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل باشند ، این در حالی است که بستر لازم برای دست یابی به این هدف برای آموزش و پرورش فراهم نشده است .

وی در ادامه گفت : علی رغم همه این مشکلات خوشبختانه استان اصفهان در جایگاه خوبی قرار دارد و 5 / 17 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل می باشند که نشان از عملکرد خوب مدارس غیر دولتی در استان اصفهان می باشد و این موضوع پشتوانه ای برای آموزش و پرورش اصفهان می باشد . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت : جا دارد از همکاران در مدارس غیر دولتی که با فداکاری و با کمترین توقع مشغول به کار هستند تقدیر و تشکر نمایم زیرا بار سنگینی را از دوش آموزش و پرورش برداشته اند . 

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که نظارت بر مدارس غیر دولتی به منظور هماهنگی و همکاری می بایست در اولویت کارها قرار گیرد گفت : مدارس غیر دولتی می بایست فعالیت های خود را با اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش منطبق نمایند . 
 

به اشتراک بگذارید :