18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۲:۱۲:۳۷
کد مطلب:  889050
در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت کشوری در زنجان روی داد؛
تجلیل از پدر و مادر گرانقدر شهید والا مقام جواد بیات

در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت دانش آموزان دختر کشور در سالن غدیر دانشگاه زنجان از پدر و مادر گرانقدر شهید والا مقام جواد بیات تجلیل گردید.

به گزارش کمیته روابط عمومی،اطلاع رسانی و تبلیغات، آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت دانش آموزان دختر استان های سراسر کشور صبح امروز با حضور مسئولین و مهمانان وزارتی و استانی, مربیان،سرپرستان و دانش آموزان در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.
در این مراسم از خانواده شهید دوران دفاع مقدس، جواد بیات تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است،  لوح یادبودی به پاس گرامیداشت مقام شامخ این شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس به خانواده بزرگوار ایشان تقدیم گردید.

گفتنی است، جواد بیات فرزند زوج عبدالاحد و فاطمه رشیدی 20 مهر سال 1340 در یکی از مناطق زنجان به نام امیرکبیر و در یک خانواده متوسط و مذهبی بدنیا آمد.

پدرش به شغل آهن‌فروشی مشغول بود و 4 فرزند به غیر از جواد داشت.

جواد سال های کودکی را نزد خانواده سپری کرد و پس از چندی قرائت و یادگیری قرآن را نزد حاجیه معصومه فرا گرفت.

وی پس از مدتی وارد مدرسه شد و تا مقطع چهارم متوسطه ادامه تحصیل داد. جواد پس از آن به فعالیت‌های انقلابی پرداخت و فعالیت های خود را در مسجد ولیعصر(عج) شروع کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی وی فعالیت های خود را در پایگاههای بسیج شروع کرد و پس از حمله متجاوزین به ایران عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد.

او مدت‌ها در جبهه ماند و در مناطق غرب کشور به مبارزه با نیروهای منافق و کومله پرداخت تا اینکه آخرین بار در تاریخ 24 مهر ماه سال 1363 از طریق جمعیت هلال احمر به عنوان راننده آمبولانس عازم منطقه شد.

جواد پس از چند روز در 9 آبان ماه سال 1363 در جبهه میمک و بر اثر اصابت ترکش بدرجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر مطهرش را پس از تشییع در گلزار شهدای پایین زنجان بخاک سپردند.

روحش شاد و یادش گرامی باد

به اشتراک بگذارید :