20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۲:۰۳:۳۷
کد مطلب:  889030
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی دختران:
حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم جزو برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش است

محمدرضا مسیب زاده مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دختران در سالن غدیر دانشگاه زنجان گفت: حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم جزو برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش است.

به گزارش کمیته روابط عمومی،اطلاع رسانی و تبلیغات، آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت در بخش دختران صبح امروز با حضور مسئولین و مهمانان وزارتی و استانی، مربیان، سرپرستان و دانش آموزان در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.
محمد رضا مسیب‌زاده در این جلسه با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش در حوزه فعالیت ‌های دینی برنامه‌های زیادی دارد، اظهار کرد: محور طرح‌ها پرورش نیروی انسانی است.
وی با بیان اینکه محور توسعه هر کشوری نیروی انسانی است، گفت: محور توسعه در کشور نیز آموزش و پرورش است.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مخاطب ۴۰ میلیونی حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: این حوزه علاوه بر دانش‌آموزان در توانمندسازی اولیا و همکاران فرهنگی نیز فعالیت می‌کند.
محمد رضا مسیب‌زاده با بیان اینکه توانمندسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: طرح‌های قرآنی مختلف در طول سال در مدارس برگزار می‌شود.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم را جزو برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش دانست و گفت: اقامه نماز در مدارس به ویژه به صورت جمعی از دیگر برنامه‌های این وزارت است.
وی با بیان اینکه زندگی ما سراسر انتخاب است، گفت: برخی از این انتخاب‌ها کوچک و برخی بزرگ است.
مسیب‌زاده انتخاب همسر، رشته تحصیلی و انتخاب دوست را از جمله انتخاب‌های افراد در طول زندگی خواند و گفت: برنده کسی است که انتخاب درستی داشته باشد.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسابقه و رقابت فرصتی برای افزایش تلاش دانش‌آموزان است، گفت: زمانی خستگی به تن ما می‌ماند که احساس شود مهمانان به دلیل نبردن جایزه با ناراحتی استان را ترک  می نمایند.
وی خاطر نشان کرد: مگر می‌شود کسی در حوزه قرآن و عترت حضور یابد اما احساس کند برنده نشده است.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت در خاتمه افزود: در سال‌های آینده به ترتیب مسابقات دانش‌آموزی در استان‌های گلستان، سمنان، آذربایجان، مرکزی و مازندران برگزار می‌شود.

 

 

 

 

Top of Form

 

 

 

به اشتراک بگذارید :