18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۱:۵۹:۵۲
کد مطلب:  889024
معاون پرورشی استان در اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دختران:
947 دانش آموز در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت کشوری در زنجان شرکت کردند

جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و قائم مقام ستاد اجرایی مسابقات صبح امروز در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت دختران در سالن غدیر دانشگاه زنجان گفت: 947 دانش آموز در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت کشوری در زنجان شرکت کردند.

به گزارش کمیته روابط عمومی،اطلاع رسانی و تبلیغات، آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت در بخش دختران صبح امروز با حضور مسئولین و مهمانان وزارتی و استانی, مربیان،سرپرستان و دانش آموزان در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.
جعفرگنج خانلو در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به مسئولین و میهمانان گفت: سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت در بخش پژوهشی در نظام تعلیم و تربیت ما در زمانه ای رخ داد که انسان معاصر دچار سردرگمی و گرفتار روزمرگی است.
وی با تقدیر و تشکر از زحمات عوامل اجرایی مسابقات افزود: شرکت هفت و نیم میلیون دانش آموز در مراحل آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری خط بطلانی است بر نظریه مرگ تربیتی مدرسه و در حال حاضر نیز نقش تاثیر گذار و امید آفرین قرآن غیر قابل انکار است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به شرکت ۹۴۷پسر و دختر کشور در ۵ رشته در این دوره از مسابقات ابراز داشت: در رشته تفسیر ۱۸۷نفر، در نهج البلاغه ۱۸۸ نفر، در صحیفه سجادیه ۱۸۷ نفر، در احکام۱۹5  نفر ودر انشای نماز ۱۸۸نفر حضور داشتند.
قائم مقام ستاد اجرایی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت در زنجان اضافه کرد: این دانش آموزان یافته های پژوهشی خود را در حوزه قرآن، نماز و عترت به ۳۱ نفر از استاتید و داوران قرآنی ارائه کردند.
جعفر گنج خانلو یادآور شد: این دوره از مسابقات سه ویژگی داشت؛اول ارتقای سطح کیفی رقابت های علمی و عملی و برنامه های جانبی آن، دوم کاربست فناوری های نوین در آزمون کتبی مسابقات وسوم نقد و نظر و راهنمایی توسط اساتید مسابقات بلافاصله پس از ارائه مطالب توسط دانش آموزان.
این مقام سئول در ادامه اظهار داشت: ما براین باور هستیم که در این دوره از مسابقات، اندک کمبودهایی هم وجود داشت که باید به عنوان تجربه در دوره های بعدی رفع گردد.
وی ادامه داد: از آغازین روزهای مسابقات تمام اهتمام ما این بود که میزبان خوبی برای میهمانان و به ویژ] دانش آموزان قرآنی باشیم و برگزاری ده ها جلسه هماهنگی و برنامه ریزی گویای این امر است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: همراهی تمامی دستگاه های اجرایی استان در برگزاری این دوره از مسابقات و طرح این موضوع در عالی ترین سطح مدیریت اجرایی و تصمیم گیری استان گویای دغدغه ما برای برگزاری شایسته این دوره از مسابقات بود.
گنج خانلو اضافه کرد: امام جمعه محبوب زنجان به عنوان رهبر معنوی و استاندار تلاش گر زنجان به عنوان ناظر عالی ستاد در برگزاری مسابقات همیشه همراه و پیشگام بودند.
قائم مقام ستاد اجرایی مسابقات متذکر شد: تسهیل امر زمانی رخ داد که معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت به ویژه اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با تمام توان وارد کار شدند و این مسابقات در مسیر درست خود قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه کار عوامل اجرایی در کمیته های دهگانه مسابقات نمودی از مدیریت جهادی بود گفت: همه ی ما باموانع و سختی ها در افتادیم ولی از پای نیافتادیم و امروز سرافرازانه در کنار شما هستیم.
این مقام مسئول ادامه داد: در این مسابقات از خانواده های شهدا تجلیل شد تا یادمان بماند این گردهمایی ها مرهون خون شهدا است، از مروجین نماز تقدیر کردیم تا فریاد بزنیم همچنان نماز ستون دین اسلام است،از هنر نمایش بهره بردیم تا یادمان بماند که آموزه های دینی به زبان هنر نیز گفتنی استو دانش آموزان را به دیدن اماکن تاریخی و دیدنی استان بردیم تا نشان دهیم تاریخ و فرهنگ این دیارچگونه بر دوران عسرت و تنگدستی خود فایق آمده است.
گنج خانلو تصریح کرد: روند مسابقات از رسانه های جمعی به ویژه از شبکه استانی اشراق و رسانه ملی پخش شد تا نشان دهیم آموزش و پروش برای تربیت دینی این فرزندان مصمم است و برنامه دارد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در خاتمه از تمامی دست اندرکاران و دستگاه های اجرایی در تمامی سطوح دربرگزاری این دروه از مسابقات تقدیر و تشکر کرد و برای همه آرزوی توفیق نمود.

 

به اشتراک بگذارید :