18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۸:۳۳:۰۲
کد مطلب:  888775
معاون حقوقی و امور مجلس در گردهمایی رابطین حقوقی؛
استان ها روی املاک متمرکز شوند و درآمدهای پایدار ایجاد کنند

معاون حقوقی و امور مجلس در گردهمایی رابطین حقوقی از استان ها خواست تا روی املاک تمرکز کنند و در آمدهای پایدار برای آموزش و پرورش ایجاد کنند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، عصر روز گذشته حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری در گردهمایی مشترک رابطان امور مجلس ادارات کل آموزش وپرورش استان ها و حوزه ستادی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزارشد، اظهار کرد: سند تحول براساس آموزه های دینی خط سیری را به ما نشان می دهد که همان فلسفه آموزش وپرورش است.

 

وی افزود: تحولی که قرار است انجام شود از نوع  مادی نیست بلکه  تحولی از نوع بنیادین دینی و معرفتی و مبتنی بر فلسفه آموزش و پرورش  است.

 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تلاش ها برای به صفر رساندن معوقات ادامه دارد، آنچه برای ما مهم است، ابتدا سند تحول و سپس رتبه بندی معلمان است.

 

وی افزود: با تلاش نمایندگان مجلس ردیف حقوقی برای نظام رتبه بندی مشخص شد و تلاش می کنیم تا قبل از مهر۹۸ اقدام موثری در پرداخت معوقات و مطالبات صورت بگیرد  اما در دراز مدت نیازمند مجلسی هستیم تا قوانین  لازمه را مصوب کنند تا شاهد انباشت مطالبات نباشیم.

 

وی ادامه داد: مجلس هم قانونگذاری و هم کار نظارت را انجام می دهد لذا در بعد نظارت باید رسیدگی کنند.

 

معاون حقوقی و امور مجلس اظهارکرد: در بسیاری از زمینه ها مجلس همکاری خوبی با آموزش و پرورش دارد لذا هر پیشنهادی به مجلس ارائه شود برای تصویبش تلاش می کند.

 

وی اذعان کرد: بخشنامه تعامل براساس دستورالعمل معاون پارلمانی رئیس جمهور تهیه و تدوین شده تا به زودی به مراجع ذی ربط ارسال  شود.

 

وی بر ضرورت تجمیع مکاتبات بین آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس تاکید کرد و گفت: کلیه مکاتبات انجام شده مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد تا مکاتبات غیر ضابطه مند مشخص شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین عسکری ادامه داد: در حال احصای برخی امور هستیم از جمله امور مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان، سرپرست وزارت آموزش و پرورش خواهان واریز سود صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب معلمان است و معتقداست هر استان باید مجتمعی داشته باشد.

 

وی گفت: استان ها باید روی املاک متمرکز شوند و درآمدهای پایدار ایجاد کنند.

 

به اشتراک بگذارید :