20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۲۲:۱۱:۲۵
کد مطلب:  888657
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در جمع داوران سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز :
گذشته فرهنگی وتمدنی استان زنجان سبقه ای مذهبی دارد

آیین تجلیل از داوران بخش پژوهشی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور با حضور مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت و مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزارشد.

به گزارش کمیته روابط عمومی، اطلاع رسانی و انتشارات سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ، ابراهیم رفیعی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه  زنجان قلب ایران است گفت: خانواده های زنجانی حساسیت ویژه درتربیت دینی فرزندان دارند و بخش اعظمی از تربیت درخانواده برعهده مادران است که این کار را با قلب وبا مهر و عاطفه خویش انجام می دهند.

وی با یادآوری آمار بالای مدارس روستایی و زیر ده نفر استان افزود: در سطح استان ما معلمان عزیز بسیاری هستند که در سخت ترین شرایط و درمناطق صعب العبور با تمام وجود خدمت می کنند و کار آموزش و پرورش در استان زنجان کار دل است و کار این عزیزان بسیار ارزشمند است وهمکارانی که دراین بین درحوزه تربیتی هستند کار خارق العاده انجام می دهند.

رفیعی تصریح کرد: گذشته فرهنگی وتمدنی استان زنجان سبقه ای مذهبی دارد و بزرگانی چون آیت الله شبیری زنجانی و دیگر مراجع عظام موید این امر است و در بین آنان شیخ اشراق همچون ستاره فروزان جمع شخصیت های دینی استان است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت : دوره ایلخانان دوره شکوفایی مذهب و تشیع دراستان است  و دوره نوزایی اسلام  در ایران پس از حمله مغول از زنجان شروع می شود و در دوره های تاریخی بعد از آن نیز زنجان جزو مناطق تاثیر گذار می باشد.

وی با اشاره به حدیث ثقلین پیامبراعظم (ص) اظهار داشت : زنجانی ها به این وصیت پیامبر عمل نموده اند و بزرگترین دارالقرآن های کشور در زنجان است و در مورد اهل بیت نیز عشق و ارادت ویژه ای دارند که نمونه بارز آن عزاداری بی پیرایه و بدون هیچ بدعتی و کاملا حسینی در حسینیه اعظم زنجان است و در تمام شهرهای زنجان نیز همین سبک عزاداری مرسوم است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به حضور موثر زنجانی ها در مبارزات قبل از انقلاب بیان نمود: شهدای بسیاری در دوران دفاع مقدس از این استان تقدیم شده که با توجه به نسبت جمعیتی استان جزو بیشترین شهدا در سطح کشورمی باشد و مردمان بسیار ولایی دارند .

رفیعی با اشاره به عامل بودن مردم استان در عمل به شعار رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی گفت : سعی نمودیم مسابقات را به بهترین نحو انجام دهیم که در این راه همکاران وزارتی نیز کمک شایانی نمودند.

این مقام مسئول با اشاره به جایگاه مدرسه در سند تحول ابراز داشت : مدرسه در سند تحول،محل تبادل  فرهنگ  و کانون نقل و انتقال داده  از طریق آموزش های هم طراز است و این اردوها نیز بخشی از آنها است .

رفیعی در پایان با اشاره به تجلیل از خانواده های شهدای دانش اموزان قرآنی در مراسم های افتتاحیه و اختتامیه ایم کار را ارزشمند خواند و ابراز امیدواری کرد میهمانان با خاطره ای خوش استان را ترک نمایند .

به اشتراک بگذارید :