27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۰:۲۰:۵۴
کد مطلب:  888232
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
اسکان بیش از 50 هزار نفر در مراکز رفاهی آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: از آغاز تعطیلات تابستانی تا امروز 50 هزار و 957 نفر در قالب 14 هزار و 155 خانوار فرهنگی در مراکز رفاهی فرهنگیان اسکان یافته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان نادر جهان آرای با اشاره به حضور 152 هزار و 871 نفر روز از 28 خرداد تا به امروز ( 29 تیر 98 ) خاطرنشان کرد: بیشترین گردشگران به ترتیب  از استان های: خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و خوزستان بودند که مقصد بیشتر مسافران فرهنگی در گیلان شهرهای: رشت ( آموزش و پرورش ناحیه دو ) آستارا و بندر انزلی بوده است. وی با برشمردن برخی اقدامات آموزش و پرورش استان در آمادگی هر چه بیشتر میزبانی از مسافران فرهنگی اظهار داشت: در تابستان امسال با استقرار  27 پایگاه ستاد اسکان، 165 مدرسه با ظرفیت هزار و 353 کلاس شامل: 90 کلاس ویژه، در گروه الف 845 و در گروه ب 418 کلاس درس مهیای خدمت رسانی به مسافران فرهنگی هستند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: همچنین  11 مرکز رفاهی دارای 148 سوئیت با ظرفیت 523 تخت و سه اردوگاه فرهنگی و تربیتی در شهرهای: رضوانشهر، فومن و انزلی با ظرفیت 523 تخت میزبان مسافران فرهنگی هستند.

جهان آرای  در مورد نحوه ثبت نام مدارس زیر پوشش ستاد اسکان افزود: متقاضیان استفاده از مدارس ستاد اسکان می توانند از تاریخ 28 خرداد تا نیمه شهریور امسال با مراجعه به نشانی www.eskan.medu.ir نسبت به انتخاب مدارس محل سفر خود اقدام کنند.

وی با اشاره به آمادگی استان در میزبانی از فرهنگیان کشور گفت:  معرفی پایگاه ها و مراکز رفاهی استان به استان های کشور، صدور شیوه نامه اسکان به کلیه مناطق، تهیه و تکثیر نقشه، تراکت و نصب بنر در مبادی ورودی شهرهای استان، تشکیل تیم های نظارتی و بازرسی به منظور بازدید از پایگاه های مجری طرح ستاد اسکان و بیمه حوادث مسافران فرهنگی بخشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان گیلان در استقبال از مهمانان تابستانی است.

گفتنی است: در تابستان پارسال تعداد 62 هزار و 342 خانوار معادل 224 هزار و 432  نفر از مراکز زیرپوشش ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند.

 

به اشتراک بگذارید :