22 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۱۱:۲۷:۳۵
کد مطلب:  887752
دو هزار اثر از آثار دانش آموزان قزوینی در نمایشگاه طرح مصباح الهدی به نمایش گذاشته شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در بازدید از این نمایشگاه گفت: با توجه به تأکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر ضرورت شناخت چهارده‌ معصوم (ع) و کاربردی کردن آموزه‌های آن ائمه اطهار، این طرح در مدارس قزوین با محوریت سیره عملی امام حسن عسگری (ع) اجراشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ، با اجرای طرح مصباح الهدی ( امام شناسی ) و معرفی سبک و زندگی امام حسن عسگری (ع) دو هزار اثر از آثار دانش آموزان قزوینی درنمایشگاه آثار منتخبین این طرح برای اولین بار در معرض دید مسئولان قرار گرفت.

خیرالله رحمانی در خصوص اهداف این طرح اظهار داشت: اهداف این طرح شامل ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی با بهره گیری از زندگی چهارده معصوم (ع)، آشنایی همه جانبه دانش‌آموزان و فرهنگیان با زندگی‌نامه چهارده معصوم(ع) ، شناخت سیره عملی و اخلاقی پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) و به‌کارگیری آن در زندگی و ... است .

وی تصریح کرد:مدتی است فعالیتهای فرهنگی و دانش آموزی استان رنگ و بوی معنوی خاصی یافته به نحوی که هر از چند گاه دانش آموزان واحدهای آموزشی مختلف نسبت به طراحی و اجرای برنامه های ابتکاری در این زمینه می کنند.

خیرالله رحمانی تاکید کرد: درخصوص بهره مندی از فرمایشات معصومین  علیهم السلام باید با ایجاد انگیزه در دانش آموزان واستفاده از ابزار هنر همت کرد تا بتوانیم  با ارائه الگوی عملی سیره و سبک زندگی اهل بیت در رفتار دانش آموزان اثر گذار باشیم.

درادامه محمود بنائی رئیس اداره قرآن ،عترت و نماز اظهار داشت : هرساله با اجرای این برنامه   بیش از 100 هزار دانش آموز از مدارس استان قزوین در مسابقات مصباح الهدی با موضوعاتی مانند  نقاشی ،سرود ،دلنوشته ،حدیث خوانی ،مقاله پژوهشی ،وبلاگ نویسی و ...) شرکت کردند..

وی افزود: دانش آموزان در فعالیت های مختلفی از قبیل نقاشی، مولودی خوانی، سرود، مداحی و برنامه نویسی شرکت داشتند.

گفتنی است ، 54 نفر از دانش آموزان برگزیده این طرح طی مراسمی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید :