17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۱۰:۴۰:۴۵
کد مطلب:  887701
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در آیین گرامیداشت یکصدمین سال تأسیس آموزش‌وپرورش آباده:
سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش از افتخارات نظام تعلیم و تربیت کشور هستند

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در طی سال‌های زیادی در بخش‌های مختلف آموزش‌وپرورش، به فرزندان این مرز و بوم خدمت کرده‌اند و از افتخارات نظام تعلیم و تربیت کشور هستند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین گرامیداشت یکصدمین سال تأسیس آموزش‌وپرورش آباده ، با اشاره به انتصاب سید جواد حسینی به سمت سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، گفت: ایشان در طی سال‌های زیادی در بخش‌های مختلف آموزش‌وپرورش، به فرزندان این مرز و بوم خدمت کرده‌اند و از افتخارات آموزش‌وپرورش کشور هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به جایگاه آباده در فرهنگ استان فارس، گفت: آباده به‌عنوان مدخل ورودی استان فارس، دارای پیشینه فرهنگی پرافتخاری است  .

وی گفت: آموزش‌وپرورش فارس با 59 اداره  و بیش از 920 هزار دانش‌آموز و همچنین 130 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته، عزم خود را برای هدایت آموزش‌وپرورش استان به سمت توسعه جزم نموده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: همه همکاران فرهنگی ما  با تکیه‌بر رهنمودهای مقام معظم رهبری که تبلور آن در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش نمایان است ،تلاش می‌کنند تا با نگاه عمیق و همه‌جانبه و بر اساس ساحت‌های شش‌گانه این سند، ،زمینه پیشرفت آموزش‌وپرورش را فراهم کنند.

وی همچنین با اشاره به حضور مؤثر خیرین مدرسه‌ساز در آموزش‌وپرورش، گفت: در فارس نیز این حضور بسیار چشمگیر است، به‌نحوی‌که این استان درزمینه ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی توسط خیرین  از استان‌های برتر کشور است  .

نجفی گفت: هم‌اکنون بیش از 420 پروژه فعال در حوزه نوسازی آموزش‌وپرورش فارس داریم که بیش از نیمی از آن توسط خیرین در حال انجام است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین با اشاره به کمبود بیش از 9 هزار نیروی انسانی برای شروع سال تحصیلی جدید در فارس، گفت:  تلاش‌های انجام‌شده در قالب کارگروه‌های استانی و شهرستانی برای رفع کمبودها ، نویدبخش این است که  مهر 98 را باقوت آغاز می‌کنیم.

وی همچنین بر لزوم تداوم آموزش‌های دانش آموزان در قالب فعالیت‌های تابستانه تأکید کرد و گفت: امروز اوقات فراغت دانش آموزان به جد موردعنایت قرارگرفته و بر همین اساس در شهرستان‌های استان طرح اوقات فراغت باقوت و قدرت اجرا می‌شود و دانش آموزان ما در اماکن ورزشی و کانون‌های فرهنگی و تربیتی با استفاده از ظرفیت‌هایی که دراستان وجود دارد  اوقات فراغت خوبی را رقم‌ زده‌اند.

به اشتراک بگذارید :