26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۴:۲۳:۵۰
کد مطلب:  887411
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
تعطیلی هیچ مدرسه ای نباید به ترک تحصیل دانش آموزان منجر شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: کمبود دانش آموز در مناطق روستایی و محروم نباید موجب ترک تحصیل و یا بازماندن دانش آموزان لازم التعلیم به ویژه دختران از فرآیند تحصیل شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در مراسم تجلیل از برترین های حوزه سلامت و تربیت بدنی بخش خشکبیجار گفت: آموزش و پرورش به رغم برخی مشکلات ناشی از قلّت جمعیت دانش آموزی در مناطق روستایی و محروم، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مدرسه ای تعطیل نشود و در صورت بسته شدن مدرسه ای تمهیدات لازم را در جهت ادامه تحصیل دانش آموزان اندیشیده است. وی با اشاره به نقش سازمان های حقیقی و حقوقی در ارتقای آموزش و پرورش اظهار داشت: با وجود برخی سازمان ها مانند: استانداری، فرمانداری ها و بخشداری ها بسیاری از گروههای مردم نهاد، اولیای دانش آموزان و خیران می توانند تحولات شگرفی را در اجرای برنامه های راهبردی آموزش و پرورش ایفا کنند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اذعان به کمبود اعتبارات دولتی خاطرنشان کرد: ضریب افزایش مشارکت های تشکل های موثر و افراد حقیقی توانمند می تواند فاصله بین استانهای مختلف کشور را در حوزه تعلیم و تربیت کاهش دهد. جهان آرای تعلیم و تربیت نوین، افزایش نشاط و امید در دانش آموزان و تکریم فرهنگ های بومی از راهبردهای دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: دانش آموزان می توانند در هر فصل سال، یک روز را بر اساس عرف و ارزش های جامعه پوشش خود را انتخاب کنند و روز پرنشاطی  را در محیط مدرسه سپری کنند.   

علیجانی رئیس اداره آموزش و پرورش بخش خشکبیجار نیز در این مراسم با اشاره به برخی فعالیت های انجام شده در حوزه سلامت و همچنین فعالیت های علمی در این بخش گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، اجرای سرود همگانی، شاداب سازی مدارس با اجرای برنامه های منظم صبحگاهی فقط بخشی از برنامه های اداره آموزش و پرورش خشکبیجار در راستای سلامت افزایی دانش آموزان است.  

در پایان این آیین از 190 دانش آموز و همکار منتخب در حوزه سلامت و تربیت بدنی تقدیر شد. 

به اشتراک بگذارید :