18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۳:۱۹:۱۳
کد مطلب:  886657
معاون پرورشی و فرهنگی در مراسم نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری؛
پرسش مهر نوزدهم با بیش از 2 میلیون دویست هزار اثر در ایستگاه پایانی

معاون پرورشی و فرهنگی در مراسم نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری اظهار کرد: در پرسش مهر نوزدهم ۲ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۷۳۹ اثر در 20 رشته فرهنگی و هنری ارسال‌شده است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، علیرضا کاظمی در نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری با بیان اینکه هیچ کشوری بدون اهتمام به تعلیم و تربیت آینده روشنی را برای مردم خود رقم نمی‌زند، اظهارکرد: پرسش مهر نشانه‌ای بر جایگاه رفیع تعلیم و تربیت و نقش دانش آموزان، معلمان و مربیان برای ساختن ایران است و بهترین بستر برای توسعه فرهنگی و نهادینه کردن آداب، اخلاق، فضایل و مهارت‌های حرفه‌ای در نسل آینده‌ساز است.

 

رئیس ستاد اجرایی کنگره ملی پرسش مهر گفت: این جریان فرهنگی از چند جهت نسبت به بقیه رخدادها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ در اهمیت اول حضور ریاست جمهوری در فضای آموزش‌ و پرورش و ایجاد تفکر، خلاقیت، بسط و نشر روحیه پرسشگری، جلب‌توجه به این فضای سرنوشت‌ساز و در اهمیت دوم طرح اساسی‌ترین مسائل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حساس کردن جامعه به موضوعات مهم که به یک جریان فرهنگی و گفتمان می‌انجامد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش افزود: خلق آثار فرهنگی و هنری برای اثربخشی در جریان سازی‌های فرهنگی و افزایش اعتماد به‌ نفس، جلب مشارکت همه‌جانبه و مسئولیت‌پذیری مهم‌ترین کارکرد پرسش مهر است.

 

کاظمی گفت: نوزدهمین پرسش مهر با تأکید بر یکی از این مسائل مهم و اساسی جامعه در روز اول مهر با حضور رئیس‌جمهور آغاز شد. دکتر روحانی از دانش آموزان پرسیدند در سال گذشته چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و چه انتظاراتی دارید و دانش آموزان باید پاسخ می دادند که چه کسی و کدام معلم درزمینه مهارت‌آموزی به آنان کمک کرده است و کدام مهارت برای آینده آنان مفید است.

 

وی گفت: وزارت آموزش‌ و پرورش به‌ویژه معاونت پرورشی و فرهنگی با همکاری همه معاونان آموزش ‌و پرورش، مدیران کل، معاونان پرورشی و مربیان سخت‌کوش با تجربیات به‌دست‌آمده از ۱۸دوره پرسش مهر، دستورالعمل، پوستر و فراخوان‌های لازم را تهیه و این جشنواره را در جامعه دانش آموزان و معلمان در ۴سطح ابتدایی و در ۷رشته، متوسطه اول در ۱۶رشته، متوسطه دوم در ۱۶رشته و معلمان در ۱۵رشته و درمجموع در ۲۰رشته فرهنگی هنری در مدارس خارج و داخل کشور طراحی کرده است که ۲میلیون و ۲۲۱هزار و ۷۳۹اثر به دبیرخانه ارسال‌شده است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و پرورش افزود: در بخش فرهنگی ۳۸۰هزار اثر، بخش هنری یک‌میلیون و ۸۴۱اثر از سوی دانش آموزان و معلمان ارسال‌شده است که پس از داوری در سطح منطقه و استانی ۲۵۱اثر بر اساس سهمیه ابلاغی از میان راه‌یافتگان انتخاب شدند که امروز از آنان تقدیر می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :