20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۳:۱۳:۱۰
کد مطلب:  886649
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد:
افتتاحیه دوره های ضمن خدمت مدیران نجف آباد

مدیرکل آموزش و پرورش استان در جمع مدیران شهرستان نجف آباد : استان اصفهان افتخار دارد که میثاق نامه آموزش و پرورش را سند تحول قرار داده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در بیست و پنجمین روز از تیرماه 1398 مدیرکل آموزش و پرورش استان در برنامه افتتاحیه دوره ضمن خدمت مدیران دوره های تحصیلی نجف آباد اظهار داشت : نجف آباد به تعبیر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) شهر علم و ایثار نام دارد ؛ این شهرستان دارای ویژگی های خاصی است و قریب به 4500 فرهنگی در آن مشغول به کار هستند که از افتخارات این شهرستان و استان هستند.

وی در ادامه تأکید کرد : یکی از توفیقات بزرگ آموزش و پرورش بهره مندی از نیروی انسانی است که با صداقت ، با کرامت ، نجیبانه ، خالصانه و در نهایت وجدان کاری مشغول خدمت هستند . 

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که جایگاه فعلی مدارس و آموزش و پرورش در تراز کشور و نظام جمهوری اسلامی نیست و در جایگاه مطلوب و مورد انتظار قرار ندارد از مدیران درخواست کرد تا در جهت ارتقاء سطح این جایگاه مبتنی بر سند تحول بنیادین گام بردارند . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تأکید بر اهمیت اجرای سند تحول بنیادین در نواحی و مناطق استان اصفهان اظهار داشت : امروز استان اصفهان افتخار دارد که میثاق نامه آموزش و پرورش را سند تحول قرار داده است و این سند از جامعیت لازم برخوردار است .

وی در ادامه با اشاره به این نکته که منظور از عبارت « تحول » در سند تحول بنیادین حرکت به سمت مطلوب شدن وضعیت آموزش و پرورش است اظهار داشت : با استفاده از ساز و کارها و استلزامات سند تحول بنیادین و  بر اساس شش زیر نظام این سند ، برنامه سال 98 در استان اصفهان تنظیم شده است که این برنامه حول سه محور اصلی « مدرسه محوری » ،  « چرخش های تحول آفرین » و « تعادل بخشی هویتی » قرار دارد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار نمود: مدرسه محوری به معنای انتقال قدرت تصمیم گیری از ستاد و ادارات آموزش و پرورش مناطق و نواحی به مدارس می باشد و در این راستا استفاده از پتانسیل بیرون از مدرسه می بایست نهایت استفاده بشود . 

وی تأکید نمود : محور تحول در آموزش و پرورش مدرسه است و با اجرای مدرسه محوری ، مدارس به جامعه و جامعه به مدارس متصل می شوند . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان از برخورد مناسب مدیران نجف آباد با همکاران و ارباب رجوع و برگزاری مطلوب امتحانات پایان سال و فرآیند ثبت نام تشکر و قدردانی نمود . 
 

 

به اشتراک بگذارید :