25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۲:۱۰:۱۹
کد مطلب:  886551
در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت کشوری در زنجان روی داد؛
تجلیل از خانواده گرانقدر شهید والا مقام رضا سلیمانی ابهری

در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت کشوری در سالن غدیر دانشگاه زنجان از خانواده گرانقدر شهید والا مقام رضا سلیمانی ابهری تجلیل گردید.

به گزارش کمیته روابط عمومی،اطلاع رسانی و تبلیغات، آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت صبح امروز با حضور مسئولین و مهمانان وزارتی و استانی, مربیان،سرپرستان و دانش آموزان در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.
در این مراسم از خانواده شهید شاخص بسیج دانش آموزی رضا سلیمانی ابهری تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است،  لوح یادبودی به پاس گرامیداشت مقام شامخ این شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس به برادر بزرگوار این شهید تقدیم گردید.
گفتنی است، شهید
  رضا سلیمانی ابهری فرزند نبی‌الله در شهریور ماه سال 1347 بدنیا آمد . بعد از گذراندن دوران کودکی پا به مدرسه گذاشت و در دبستان ابن‌سینا تحصیلات ابتدایی را پشت سر نهاد، سپس در مدرسه راهنمایی امیرکبیر و پس از آن در دبیرستان دکتر شریعتی به ادامه تحصیل پرداخت.
در ایام تحصیل چندین بار به عنوان شاگرد اول و ممتاز از مدرسه و معلمین خود جایزه دریافت کرد و چون از نعمت صوت خوش برخوردار بود ضمن آموزش تجوید و قواعد قرائت در مسابقات مختلف قرآن شرکت کرد و چندین بار در این مسابقات حائز مقام ممتاز شد. او اهل مطالعه بود و با عضویت در مرکز مطالعات اسلامی، در سیر مطالعاتی ارائه شده توسط آن مرکز شرکت کرد. نماز، روزه و دعاهای کمیل و توسل او ترک نمی‌شد. شجاع، درس خوان، مهربان، دلسوز و خوش خلق بود.
در سال 1362 اولین بار در سن 14سالگی در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کرد که در هنگام شناسایی در منطقه پیرانشهر و پنجوین عراق، نیرو به مدت سه روز مجبور به پیاده‌روی بدون آذوقه می‌شوند و به همین جهت متحمل ضعف شدید و سختی‌های فروان شد.
پس از گذراندن دوران طولانی نقاهت، فعالیت‌های خود را در زمینه فرهنگی هنری از جمله فعال کردن انجمن اسلامی دبیرستان و اجرای تئاتر و سرود و مطالعات آثار شهید مطهری متمرکز کرد و با فعالیت در پایگاه بسیج به گشت شبانه، آموزش قرآن، راه اندازی حلقه‌های معرفتی و برپایی مراسم دعای کمیل و توسل در مسجد باب‌الحوائج اهتمام ورزید و با بهره گیری از اساتید به تقویت مبانی اعتقادی و عرفانی پرداخت و خود را آماده امتحانات سال چهارم دبیرستان و شرکت در کنکور کرد.
در همین حین احساس تکلیف کرد و با لبیک به فرمان حضرت امام (ره) به همراه برادر بزرگترشان به جبهه اعزام و بالاخره در روز 12 اریبهشت ماه سال 1365 به شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید
«امیدوارم روزی فرا رسد که بیرق اسلام توسط شما فرزندان اسلام در کربلای حسین (ع) برافراشته شود.
امید دارم آنانکه خود را به فراموشی سپرده اند و به ارزش های والای انسانیت پی نبرده اند ناقوس بیداری شهدا را بشنوند و خود را در برابر جامعه مسئول بدانند.»

 

به اشتراک بگذارید :