18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ۰۸:۵۲:۱۷
کد مطلب:  885618
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
سفیران سلامت مهمترین تشکل دانش آموزی در امر سلامت

آئین اختتامیه اردوی دانش آموزی سفیران سلامت با حضور ، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سرگروه سلامت وزارت آموزش و پرورش ، آمنه مغیثی مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،مدیر آموزش و پرورش دماوند و روسای ادارات سلامت استان های کشور در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، ، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: گردهمایی 150 دانش آموز منتخب سفیران سلامت پسر از مناطق 21 گانه شهرستانهای استان تهران در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار شد .

وی سفیران سلامت را مهمترین تشکل دانش آموزی در امر سلامت دانش آموزان و به تبع آن جامعه دانست و افزود: با عنایت به اینکه مقوله سلامت یک موضوع عام و فراگیر است همه نهادها و دستگاه ها باید با تعاملات مناسب درون بخشی و برون بخشی در ارتقاء آن بکوشند .

حسن پور با اشاره به نقش  سفیران سلامت در مدرسه تاکید کرد:هم با توجه به کمبود نیروی مراقب سلامت این دانش آموزان می توانند در راستای توسعه فرهنگ خود مراقبتی و آموزش همسالان کمک شایانی نمایند.

 

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد:این سفیران سلامت دانش آموزی آگاهی های خود را در غالب موضوعات  حفظ سلامت و محیط زیست‌ ،پیشگیری از بیماریها و آسیب های اجتماعی با استفاده از ارزشهای تعاملی و مشارکتی در قالب بحث گروهی ، کارگاههای آموزشی ، ایفای نقش و روزنامه دیواری ارائه کردند.

 

گفتنی است در این گردهمایی  روسای ادارات سلامت استانهای لرستان، شیراز، اصفهان ، کارشناسان اداره کل و کارشناسان سلامت استان نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :