20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ۰۸:۴۰:۳۷
کد مطلب:  885564
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش:
با برگزاری مسابقات قرآنی دانش‌آموزان انس و الفت بیشتری با قرآن پیدا می‌کنند

محمد رضا مسیب زاده مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: با برگزاری مسابقات قرآنی دانش‌آموزان انس و الفت بیشتری با قرآن پیدا می‌کنند.

به گزارش کمیته روابط عمومی و تبلیغات مسابقات و به نقل از فارس محمدرضا مسیب‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سی و هفتمین مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در بخش پژوهشی در حال برگزاری است.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی در دو بخش پژوهشی و آوایی برگزار می‌شود، عنوان کرد: میزبانی بخش پژوهشی به استان زنجان واگذار شده است.
وی خاطر نشان کرد: رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز بخش‌های مختلف مسابقات قرآنی در بخش نماز است.
مسیب‌زاده با اشاره به دلال انتخاب میزبانی مسابقات قرآنی عنوان کرد: چند دلیل برای انتخاب میزبان در نظر گرفته شده و براساس این دلایل میزبانی مسابقات به صورت میان مدت مشخص شده و از پنج سال پیش میزبانی زنجان مشخص شده بود.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وجود شرط نخست برای انتخاب میزبانی را نیروهای مستعد و علاقه‌مند در حوزه قرآنی خواند و گفت: همچنین امکانات و شرایط آب و هوایی نیز دیگر علت انتخاب استان زنجان به عنوان میزبان این مسابقات بوده است.
وی همچنین وجود مراکز سیاحتی و زیارتی را دلیلی برای انتخاب استان میزبان مسابقات خواند و گفت: استان زنجان به عنوان استان شور و شعور حسینی همه این موارد را داشته است.
مسیب‌زاده با بیان اینکه مسابقات قرآنی برای ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان قرآنی برگزار می‌شود، عنوان کرد: قهرمانی هدف این مسابقات نیست.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با برگزاری مسابقات قرآنی دانش‌آموزان انس و الفت بیشتری با قرآن پیدا می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه از چهار سال گذشته مسابقات شکوفه‌ها و مسابقات آموزش و پرورش با هم ادغام شده است، عنوان کرد: تنها مسابقات رسمی حوزه دانش‌آموزی در بخش قرآن آموزش و پرورش است که با مساعدت اوقاف از موازی‌کاری جلوگیری شده است.
مسیب‌زاده با اشاره به اینکه سه اصل در برنامه‌های قرآنی در مدارس در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: محوریت برنامه‌ها مدرسه است و فعالیت‌ها در مدارس پیگیری و دنبال می‌شود.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره اینکه اثر بخشی برنامه‌های قرآنی دیگر محور این برنامه‌ها است، گفت: ما مسؤول 13 و نیم میلیون دانش‌آموز هستیم نه مسؤول دانش‌آموزان قرآنی و مذهبی که راه را یافته‌اند.
وی با اشاره به اصل سوم در برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش توجه به توسعه مشارمت و استفاده از ظرفیت پرورشی و فرهنگی در سراسر کشور است، گفت: بارها گفته شده آموزش و پرورش نه می‌تواند نه می‌خواهد به تنهایی بحث تعلیم و تربیت دانش‌آمووزان را عهده‌دار شود.
مسیب‌زاده تصریح کرد: آموزش و پرورش ضمن قدردانی از صدا وسیما، اوقاف، شورای عالی قرآن، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد اقامه نماز که همواره یار و همراه ما بوده دعوت می‌کند از دستگاه‌های مختلف با آموزش و پرورش همکاری کرده تا بتوانیم اقدامات اثربخش و فراگیر را انجام دهد.

به اشتراک بگذارید :