26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ۲۱:۰۰:۵۷
کد مطلب:  885404
نادر جهان آرای در اختتامیه جشنواره کشوری اردوهای دوستی:
سرمایه اجتماعی دوستی و مهربانی، مرز ندارد.

دراین اردو ۱۴۰نفر از دانش آموزان پایه هشتم عضو کانون های دانش آموزی ۸ استان شمال غرب کشور شامل استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، زنجان، قزوین، قم، کردستان و گیلان به همراه یک مربی از هلال احمر و یک سرپرست از آموزش و پرورش حضور داشتند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با حضور در مراسم اختتامیه «اردوی صلح و دوستی دانش آموزی» در اردوگاه مهر بندر انزلی ضمن  تاکید  بر نقش زندگی اردویی در ایجاد و تعمیق شناخت و دوستی میان نوجوانان و جوانان گفت: حضور دانش آموزان در فضایی غیر از مدرسه و خانه با هم کلاسی ها و دوستان، باعث افزایش دوستی و تجربه های ماندگار می شود که همیشه هم در ذهن می ماند.  
دکتر نادر جهان آرای ضمن قدر دانی از جمعیت هلال احمر افزود : خوشبختانه  سازمان دانش آموزی  و سازمان جوانان در سطح کشور و استان تعامل خوب و دوستانه ای جهت تقویت روحیه خود سازی و دوستی میان دانش آموزان دارند که می تواند برای ساختن آینده ای بهتر برای  مرز بوم تاثیر بسیاری داشته باشد .
وی همچنین گفت: بر اساس آموزه های دینی و فطرت انسانی به سمت خوبی و محبت جذب می شوند و  تک تک ما می توانیم  در ایجاد دوستی و محبت  در بین مردم سهم داشته باشیم و این مهم با آموزش بیشتر و زمینه سازی  امکان پذیر است که خوشبختانه این اردوها  در رسیدن به اهداف بشر دوستی موثر می باشد .

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت : تجربیات کسب شده در این اردوها زمینه ساز شکل گیری  دوستی و  خودسازی اعضای جوان بعنوان افراد با تجربه زندگی گروهی و متکی به خود  می باشد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان 
شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر  ضمن تقدیر از میزبانی جمعیت هلال احمر و مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود : محور فعالیتهای  هلال احمر بر پایه بشر دوستی می باشد که خوشبختانه جوانان ما دارای روحیه بالای از خود گذشتگی و مهربانی بوده و با حضور در این اردوها و تمرین کارهای گروهی می توانند در این راه قدم بردارند .
وی افزود : در این اردوها جوانان از استانها و با زبانهای مختلف  چند روز دور از خانواده در کنار هم زندگی می کنند که مطمئنا بهترین تجربه و خاطره در تمام زندگی آنان می شود که این خود تمرینی برای  خود سازی و آمادگی برای آینده می باشد تا یک جوان بتواند  درزمانی که به خاطر درس یا به دلایل مخلف از خانواده دور شد با برقراری دوستی و استفاده از این تجربیات روزهای درخشانی را تجربه کند .
دکتر صابونچی با اشاره به اصل بی غرضی و بی طرفی جمعیت هلال احمر بیان داشت :  یکی از ماموریت های هلال احمر نجات جان انسانها در حوادث و سوانح است و جوانان امروز با کسب دانش و مهارت و تمرین فعالیتهای گروهی و بعضا قرار گرفتن در شرایط سخت می توانند  بعنوان امدادگران و عضو هلال احمر حضوری موثر در حوادث داشته باشند .
کسب تجربه و مهارت لازمه اعضای جوان بعنوان ارکان اصلی جمعیت هلال احمر
مدیر عامل جمعیت هلال احمر در این مراسم ضمن خیر مقدم به رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و تقدیر از جوانان گفت : جوانان بعنوان ارکان اصلی هلال احمر نیازمند کسب دانش و مهارت و مشارکت در کارهای گروهی می باشند که هلال احمر با ایجاد بستر مناسب این فرصت را برای آنان فراهم می کند 
مهدی ولی پور افزود: تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان جمعیت هلا ل احمر از اعضای جوان و امدادگرامی می باشند که با حضور مستمر و دریافت آموزشهای لازم همچنین مشارکت در فعالیتهای هلال احمر جذب این نهاد بزرگ شده و خدمت می کنند .
وی  ضمن تقدیر از معاونت جوانان و کارکنان و اعضای هلال احمر استان بیان کرد :  بیش از یکصد نفر از کارکنان و اعضای جوان هلال احمر استان به مدت دو ماه در حال برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر این اردوها بودند تا دانش آموزان بتوانند روزهای خوبی را در کنار هم تجربه کنند جوانان باید قدر این روزها  را بشناسند و از آن بعنوان فرصتی جهت کسب مهارت و خود ساختگی برای ساختن آینده ای درخشان برا ی خود و جامعه استفاده نمایند .
وی تصریح کرد: در این اردوها دبیران  فعال کانونهای دانش آموزی استانهای  آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، قزوین ، قم ، البرز  و گیلان  در دو مرحله ، دختران از 16 لغایت 18 تیر و پسران 20 لغایت 22 تیر ماه پسران حضور داشتند .
وی بیان کرد از هر استان یک تیم شامل 14 نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به  مدت3 روز در این اردو حضور دارند که اهم  برنامه های این اردو شامل ، بوم گردی ، کارگاههای خود مراقبتی ، و خلاقیت ، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر ، کوهپیمایی ، جنگل نوردی ، آموزش   نقشه خوانی و جهت یابی( GPS)بازدید از موزه دریایی ، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی  بود .

 

 

به اشتراک بگذارید :