20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ۱۲:۱۴:۱۲
کد مطلب:  885141
باحضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان برگزار شد :
گردهمایی مدیران مدارس شهرستان برخوار

گردهمایی مدیران مدارس شهرستان برخوار با حضور معاون آموزش متوسطه و رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در کانون لقمان شهرستان برخوار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان برخوار، گردهمایی مدیران منطقه برخوار با حضور ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان و نادیان رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه این اداره کل ، معصومی مدیر آموزش و پرورش شهرستان و سایر مسئولین آموزش و پرورش منطقه در کانون لقمان برگزار شد .

دراین جلسه ابتدا ناظم زاده ضمن عرض تبریک دهه کرامت پیرامون بحث مدرسه محوری در سال تحصیلی جدید بر اساس سند تحول بنیادین به ایراد سخن پرداخت.

وی با تأکید بر اهمیت مدرسه محوری و جایگاه آن در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت : داشتن مدرسه پویا و فعال تنها از راه مدرسه محوری امکان پذیر می باشد و مدرسه محوری باید دررأس تمام تصمیم گیری ها باشد و همه ارکان مدرسه (مدیر، معلم ، دانش آموزو اولیا ) در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی و اجرا، حضورفعال داشته باشند.

در ادامه معصومی مدیر آموزش و پرورش شهرستان، آموزش و پرورش را به عنوان یک سازمان یاد گیرنده معرفی نمود و از آن به عنوان سازمانی یاد کرد که با ارتقا دائمی، یادگیری فردی و گروهی موجب تکامل و پویندگی سازمان شده و سرانجام تعامل با محیط را فراهم می سازد.

وی در ادامه بیان کرد که این سازمان جهت نیل به اهداف خود نیاز به یک رهبر آموزشی دارد و مدیر مدرسه نباید یک مدیر صِرف اداری باشد بلکه باید یک رهبر آموزشی توانمند باشد و در همین راستا ویژگی های یک رهبر آموزشی را برشمرد.

در پایان این جلسه اکبری کارشناس فناوری درخصوص صدور ابلاغ همکاران در سامانهERP مطالب ارزشمندی را برای جمع مدیران بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :