15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ ۰۸:۰۶:۵۳
کد مطلب:  nzz9R2XJ
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در همایش شمیم بهشتی :
31 پست کلیدی مدیریتی تعلیم و تربیت در استان را به زنان سپرده ایم

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت:نرخ مشارکت زنان در استان خراسان رضوی 13.2 درصد است و این رقم در سطح کشور 13.1 درصد می باشد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سید جواد حسینی در این همایش که به همت مشاور امور بانوان اداره کل و در راستای تجلیل از کارمندان ومدیران زن این سازمان برگزار شد گفت: به هر سو از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه که نگاه کنیم این بانوی بزرگ نمونه است ونشانه تمام فضیلت ها در ایشان هست.
وی با گلایه از این که هیچ نوشته و کتابی در خصوص بررسی و معرفی چهره عدالت، فهم، علم و انسانیت این بانوی بزرگ به چاپ نرسیده است عنوان کرد:با کمال تاسف برخی بر این باورند که زن جنس دوم است در حالی که این موضوع کاملا نفی شده است.
وی تصریح کرد:در سال های گذشته 80 درصد هویت  کتابهای درسی را مردان و باقی مانده آن را زنانی که تنها در خانه می مانند و امور منزل را انجام میدهند تشکیل می دادند و ترویج این تفکر از دوران کودکی در فرزندان این مرز و بوم که زنان جنسی برای در خانه بودند هستند، نادرست است
این مقام مسئول اظهار کرد: این امر موجب بروز احساس خطرناکی در کودکان مبنی بر عدم میل به ازدواج و در نهایت بالا رفتن سن ازدواج و به دنبال آن مشکلات دیگری در جامعه می شود.
وی راه حل این مشکل را در رویکرد توانمند سازی و فرصت آفرینی برای زنان در جامعه دانست و عنوان کرد:خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنان در فرآیند توانمند سازی پیشرفت کرده اند و در مقاطع تحصیلی از متوسطه تا دکتری از مردان پیشی گرفته اند.
حسینی ادامه داد:اما متاسفانه به اندازه ای که در بین زنان توانمندسازی صورت گرفته است نتوانسته ایم رویکرد فرصت آفرینی را ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: نرخ مشارکت زنان در جامعه ایران 13.1 درصد و در خراسان رضوی 13.2 درصد است.
وی با اعلام اینکه 158 نماینده زن در شوراهای شهر انتخاب شده اند افزود:247 زن در استان دهیار هستند که تعداد زیادی از آنان معلم اند و 45 هزار و 708 نفر از 90 هزار پرسنل آموزش و پرورش را بانوان تشکیل می دهند.
وی به سهم 540 نفری بانوان در سیستم پرسنلی  آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت:31 مدیر کلیدی در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی خانم هستند که این امر تاکنون بی سابقه بوده است.

 

سهم مدیریت زنان در آموزش و پرورش 56 درصد رشد کرده است

مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این همایش به اهداف تشکیل این واحد اشاره و خاطر نشان کرد:بازشناسی هویت زن مسلمان، پدید آوردن و دستیابی به عدالت جنسیتی و همچنین محرومیت زدایی از دختران دانش آموز از اهدافی است که به دنبال آن هستیم.
رزا درسنی ادامه داد:توانمند سازی زنان فرهنگی و توسعه شایستگی دختران و زنان و خانواده از دیگر اهداف ماست که در ارتباط با آنها طرح های بیشماری را اجرا کرده ایم.
وی ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام زن و تشکر از مدیر کل آموزش و پرورش استان به دلیل حمایت های همه جانبه از این بخش تصریح کرد: به دلیل حمایت های مدیریت آموزش و پرورش سهم مدیریت زنان در اداره کل در سال ۹۴  نسبت به سال قبل خود 56 درصد رشد داشته است.

به اشتراک بگذارید :