23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ ۰۹:۰۷:۲۳
کد مطلب:  884879
با حضور مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان صورت گرفت؛
برگزاری جلسه توجیهی طرح حامی

جلسه توجیهی طرح حامی با حضور مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیران مدارس مجری این طرح در ناحیه یک و دو و شهرستان های خدابنده و خرمدره و همچنین سایر مدعوین در سالن غدیر استان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، فرحناز فتحی در این جلسه با اشاره به جایگاه علم آموزی و یاددهی در اسلام گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی و پرورشی از طریق نظام آموزش و پرورش برای تمام شهروندان و فرزندان این سرزمین در راس برنامه ریزی دولت مردان نظام قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طرح حامی با استناد به سیاست های کلی ایجاد تحول ابلاغی مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در راستای ایجاد فرصت های مناسب برای تبادل تجربیات آموزشی، پرورشی و فرهنگی مدارس تدوین شده، افزود: این طرح زمینه ایجاد توازن و تعادل بهره مندی از منابع انسانی و مادی برابر را با همکاری مدارس مجری آماده می کند.

مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، ادامه داد: مدارس حاضر در این طرح با استفاده از ظرفیت موجود در مدارس به ویژه توانمندی های علمی، پرورشی و خلاقیتی همکاران و دانش آموزان، زمینه توسعه آموزشی سایر مدارس مشمول این طرح به ویژه مدارس مقصد را مهیا می کنند.

مشاورامور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه یکی ازمهمترین نتایج این طرح، ارتقاء سطح ارتباط و همدلی و تقویت حس نوع دوستی بر اساس اهداف کیفی است، گفت: مدارس مجری این طرح با مشارکت ،تبادل امکانات ، تجربیات و توانمندی های خود، فرهنگ تعامل و همیاری را در بین دانش آموزان به صورت عملی و عینی فرهنگ سازی می کنند.

فتحی اضافه کرد: از دیگر اهداف طرح حامی، فراهم کردن فرصت‌های متنوع تربیتی برای پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان به ویژه در مدارس کم برخوردار ونیازمند توجه و در نتیجه شکوفایی و پرورش استعدادهای آنان به منظور سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی  کارآمد به منظور توسعه جامعه است.

وی با اشاره به اینکه از امام محمدباقر (ع) روایت شده است که پاداش کسی که دانش را آموزش می دهد، مانند پاداش کسی است که دانش می‌آموزد و او بر کسی که می آموزد برتری دارد، تصریح کرد: در طرح حامی مدارس مجری، هرآنچه آموخته اند به یکدیگر آموزش می دهند تا زمینه هم افزایی علمی، فرهنگی و تقویت روابط آموزشی و پرورشی نیز فراهم شود.

مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان افزود: حمایت های مدارس مبدا در طرح حامی شامل امور خدماتی، رفاهی، پشتیبانی، ورزشی، آموزشی و مالی خواهد بود که طبق پیمان نامه، طرفین موارد قابل همکاری را از محورهای سه گانه بر اساس حوزه های حمایتی مذکور انتخاب کرده و نسبت به عمل در حوزه مشخص شده اقدام خواهند کرد.

در پایان این جلسه با هم اندیشی  کارشناسان و رابطین امور بانوان و مدیران مدارس مجری طرح حامی، موانع، فرصت ها ومزایای برگزاری این طرح، مطرح و راهکارهای عملیاتی نمودن آن بر اساس شیوه نامه مورد بحث وتبادل نظر و تصویب قرار گرفت. 

به اشتراک بگذارید :