25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۲۱:۰۴:۵۷
کد مطلب:  884676
افتتاح پایگاه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نیازهای ویژه استان گیلان

مراسم اوقات فراغت دانش آموزان با نیازهای ویژه با حضور رئیس، معاون و کارشناسان اداره آموزش و پرورش استثنایی روز چهارشنبه مورخ 98/4/19 در آموزشگاه خزائلی رشت برگزار شد.

پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزان با نیازهای ویژه با هدف غنی سازی فعالیت های تابستانی و ارتقای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان، بهره مندی از روش های نوین آموزشی و پرورشی متناسب با نیازهای ضروری دانش آموزان ، استمرار جریان آموزشی و تربیتی در خارج از ساعات رسمی مدارس، شناسایی دانش آموزان علاقمند در حوزه فعالیت های پرورشی، هنری و ورزشی جهت برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت ، بهره مندی از امکانات و فضای های مدارس در راستای توسعه فعالیت های پرورشی و تربیت بدنی ، ارتقاء سطح مشارکت والدین در توسعه مهارتهای دانش آموزان از طریق فعالیت های فوق برنامه تشکیل می شود.در این پایگاه ها: کلاس عفاف و حجاب، فعالیت های آموزشی؛ مهارت زندگی، ورزشی  به مرحله اجرا در می آید.

رئیس اداره اموزش و پرورش استثنایی در حاشیه  این افتتاح ضمن تشکر از عوامل اجرایی پایگاه افزود: با توجه به شیوه فراگیری دانش آموزان با نیازهای ویژه هرگز نباید وقفه ای در روند آموزشی و پرورشی آنها ایجاد شود غنی سازی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نیازهای ویژه به منظور رشد همه جانبه شخصیت آنان و استمرار فعالیتهای اموزشی و پرورشی با رویکرد توسعه آموزش مهارت های زندگی و خانواده محور از اهداف راه اندازی پایگاه های تابستانی است.
«رقیه کریمی» از فعالیت های بیش از 10  پایگاه متمرکز اوقات فراغت تابستانی در شهر های رشت، صومعه سرا، آستانه ، لاهیجان، ماسال، و ... خبر داد.
گفتنی است پایگاه های تابستانی دانش آموزان با نیازهای ویژه مانند دانش آموزان عادی از تیرماه در سطح مدارس اجرا می گردد. از وظایف اصلی پایگاه های غنی سازی اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان با نیازهای ویژه بالا بردن روحیه و امیدواری بیشتر برای دانش آموزان و خانواده های آنها می باشد. 

به اشتراک بگذارید :