10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۳:۳۷:۵۶
کد مطلب:  884518
معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان:
مبنا و نقشه راه ساماندهی نیروی انسانی، موافقت نامه است

کارگروه توسعه مدیریت و نیروی انسانی آموزش و پرورش شبستر با حضور کامیار قهرمانی فر معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در اتاق جلسات اداره آموزش و پرورش شبستر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از شبستر ؛ معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان در جلسه کارگروه توسعه مدیریت (ساماندهی نیروی انسانی) آموزش و پرورش شبستر ضمن تبریک دهه کرامت  با تأکید بر بها دادن به امر ساماندهی گفت: در اسناد بالادستی وزارت آموزش و پرورش مانند سند تحول بنیادین، رکن اصلی دستگاه تعلیم و تربیت، نیروی انسانی بوده و بیشترین بودجه نیز صرف هزینه‌های نیروی انسانی می‌گردد.

کامیار قهرمانی فر با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی در اکثر مناطق خاطرنشان کرد: چالش ساماندهی نیروی انسانی در دستگاه تعلیم و تربیت بسیار جدی است و این امر اگر به درستی مدیریت نشود گذشته از تأثیر بر دانش آموزان ، پیامدهای اجتماعی ، سیاسی ، رسانه ای و ... دارد.

قهرمانی فرد موافقت نامه ساماندهی نیروی انسانی را مبنا و نقشه راه ساماندهی عنوان کرد و افزود: این موافقت‌نامه در سالتحصیلی 99-98 باید مبنا قرار گیرد و رویکرد اداره کل استان نسبت به مناطق در امورات، رویکرد تعاملی، پشتیبانی و حمایتی است.

وی در ادامه به رویکردهای اداره کل آموزش و پرورش استان در تأمین کمبود نیروی انسانی اشاره و تصریح کرد: افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ، استخدام از طریق ماده 28 ،  افزایش انگیزه در بازنشسته ها جهت ادامه خدمت در آموزش و پرورش تا زمان به تعادل رسیدن نیروی انسانی در آموزش و پرورش از جمله این راهکارها می باشد.

این مقام مسئول در استان با اشاره به مشکلات و چالش‌های سال گذشته مناطق در بحث نیروی انسانی، اظهار داشت: امیدواریم سالتحصیلی جدید، با مدیریت مطلوب در ساماندهی نیروی انسانی، شاهد مهرماه بی‌حاشیه بوده و کلاسِ بدونِ معلم در شروع سالتحصیلی 99-98 نداشته باشیم.

در ابتدای این جلسه مدیر آموزش و پرورش شبستر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران کمبود شدید نیروی انسانی در منطقه شبستر را یکی از مشکلات اساسی این منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد: شبستر به‌لحاظ تخصیص نیروی انسانی جزء مناطق لازم‌التوجه بوده که این امر توجه و عنایت بیشتر اداره کل به این منطقه را می‌طلبد.

ابوالفضل اکرمی در ادامه به آمار و ارقام دانش آموزان و کلاس درس اشاره کرد و گفت: 13096 نفر دانش آموز منطقه شبستر در 113 مدرسه و 584 کلاس درس مشغول تحصیل علم هستند.

اکرمی با بیان اینکه 73 درصد مدارس در شهر و 27 درصد آن در روستا مستقر هستند عنوان کرد: با توجه به اینکه مجموع نقاط شهری منطقه شبستر از 7 شهر به 9 شهر در سال جاری افزایش پیدا کرده شاید در بحث به حدنصاب نرسیدن تراکم دانش آموزان در کلاسهای درس دچار مشکلاتی شویم که امیدواریم با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان بتوانیم این مسائل و مشکلات را حل و فصل نمائیم.

 

به اشتراک بگذارید :