19 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ ۰۹:۲۵:۲۱
کد مطلب:  883913
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد:
آیین آغازین چهاردهمین دوره اردوی زیارتی دانش آموزان دختر زیارت اولی سراسر کشور در مشهد مقدس

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش آیین آغازین چهاردهمین دوره اردوی زیارتی دانش آموزان دختر زیارت اولی سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: یکی از بهترین اردوها و کارهای حوزه تربیتی همین اردوهای زیارت اولی است که منشاء خیر، رحمت و برکت هم برای دانش آموزان و هم برای ما معلمان است و امیدوارم بتوانیم برای زیارت اولی ها که بهترین زائرین امام رضا (ع) هستند سفری خوب، عارفانه، عاشقانه، بیاد ماندنی و ماندگار رقم بزنیم.

وی افزود: یکی از مهمترین اثرات زیارت امام رضا (ع) این است که غم ها، دردها و فشارهای روحی و روانی را از انسان دور می کند و محال است که انسان به زیارت این امام عزیز بیاید و آرام، سبک بال، شاد و بانشاط برنگردد و این اولین اثر یک زیارت با معرفت است.

کاظمی تصریح کرد: هیچ آدم گناهکاری یافت نمی شود که به محضر امام مهربانی شرف یاب شود مگر اینکه همه گناهانش بخشیده شود لذا می گویند هنگامی که در محضر آقا علی ابن موسی الرضا (ع) قرار گرفتید در وهله اول سجده شکر به جا آوردید و در وهله بعدی توبه و استغفار کنید و دل های خود را پاک کنید و بعد تقاضای برکت، خیر، رحمت و عاقبت بخیری از این امام بزرگوار را داشته باشید و این ادب زیارت است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: کسی که آقا علی ابن موسی الرضا (ع) را زیارت کند مانند کسی است که پیامبر اکرم (ص) را زیارت کرده و برای او پاداش هزار حج مقبول را در نظر می گیرند و همچنین ارزش و اهمیت زیارت امام رضا (ع) را به منزله زیارت خداوند منان می دانند و زیارت این امام همام به مانند زیارت خدای تبارک و تعالی است.

وی خاطرنشان کرد: آقا امام رضا (ع) می فرمایند کسی که یک بار به زیارت من بیاید من نیز هفتاد بار به دیدارش خواهم رفت و در سه گلوگاه حساس فردای قیامت، هنگام عبور از صراط مستقیم و موقع محاسبه اعمال به دادش خواهم رسید.

کاظمی در پایان تاکید کرد: تمام ثواب ها، فضیلت ها و ارزش های زیارت امام هشتم زمانی نصیب ما می شود که امام رضا (ع) را حاضر، ناظر و شاهد در مقابل خود بدانیم و این باید باور درونی ما باشد که امام هشتم خلیفه خدا، خلیفه حضرت رسول (ص)، شافع روز جزا و موثر در زندگی مادی و معنوی ماست.

به اشتراک بگذارید :