23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ ۲۱:۴۰:۱۰
کد مطلب:  883897
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در کمیسیون آموزش عمومی قرآن مطرح کرد:
معلمان نقش بی بدیلی در ترویج فرهنگ قرآنی بین دانش آموزان دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در کمیسیون آموزش عمومی قرآن استان کرمان، گفت: معلمان در ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان دارای نقشی بی بدیل هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب صبح پنجشنبه ۲۰ تیرماه ۹۸ در کمیسیون آموزش عمومی قرآن استان کرمان، اظهار کرد: معلمان، این رهروان طریق انبیا و اولیا الهی نیک میدانند وظیفه ای خطیر و سنگین بر دوش آن هاست؛ که اگر تمسک به قرآن،  را در برنامه های علمی و عملی خویش قرار ندهند مقصود غایی فرزندان این مرز و بوم محقق نخواهد شد.
وی گفت: شرکت بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز در مسابقات قرآن، عترت و نماز در سال تحصیلی ۹۸_۹۷ ، موجب شده آموزش و پرورش استان کرمان با همین رویکرد، پرورش قرآنی مربیان را در دستور کار برنامه های خویش قرار داده و با برگزاری مسابقات قرآن ، عترت و نماز امیدوار است به تربیت شهروندان در طراز اسلام و قرآن نزدیک گردد.
اسکندری نسب نقش معلمان در ترویج فرهنگ قرآنی در میان اقشار مختلف مردم را نقشی بی بدیل خواند و تصریح کرد: ترویج و گسترش فرهنگ و آموزه های قرآنی در جوامع اسلامی کنونی که همواره در معرض تهدید ها و آسیب های مختلف بوده است می تواند با روشنگری افکار و روح  مردم، جامعه را از تهاجمات فرهنگی و اجتماعی مصون دارد که دراین مسیر مهم، معلمان به عنوان ستون های خیمه تعلیم و تربیت در کشور، نقش بی بدیلی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان به عنوان آینده سازان این سرزمین دارند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، خاطر نشان کرد: نهاد آموزش و پرورش براساس تاکیدات سند تحول بنیادین و با نگاهی به لزوم تربیت نسلی تمام ساحتی، با دستور کار قرار دادن اجرای برنامه های دینی در سطح مدارس و همچنین برگزاری رقابت های شهرستانی، منطقه ای و استانی قرآن، عترت و نماز  در بین دانش آموزان و فرهنگیان، به عنوان یکی از اولویت های اصلی خود تلاش می کند با توسعه فعالیت هایی از این دست در بین آحاد جامعه مخاطب خود، زمینه توسعه فرهنگ قرآنی را در جامعه مهیا نماید.
احمد اسکندری نسب با بیان اینکه بیش از ۵۰ هزار دانش آموز در طرح حفظ جز ۳۰ قرآن کریم در استان کرمان شرکت کرده‌اند، افزود: بیش از ۱۳ درصد جمعیت دانش آموزی استان کرمان در طرح حفظ جزء ۳۰ قرآن شرکت کرده‌اند که براین اساس ۲۰ هزار دانش آموز در استان کرمان حافظ جزء سی قرآن هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ۳۶ دانش آموز در استان کرمان حافظ کل قرآن کریم هستند، اظهار داشت: همه دستگاه ها و مسئولان استان باید برای اجرایی کردن سند توسعه فعالیت های قرآنی استان که در حال تدوین می باشد، به کمک آموزش و پرورش بیایند.

به اشتراک بگذارید :