30 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۰:۲۴
کد مطلب:  883893
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران:
در تمامی روشهای کاربردی باید هوشمندانه عمل کنیم؛

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران در نخستین همایش استانی تجارب برتر هوشمند سازی و فناوری اطلاعات؛ گفت: ابزار و تجهیزات هوشمند سازی را از هوشمندی جدا نکنیم، چرا که باید هوشمندانه عمل کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بهشهر؛ سید عیسی میرشفیعی ظهر امروز در نخستین همایش استانی تجارب برتر هوشمند سازی و فناوری اطلاعات اظهار کرد: هوشمند سازی حداقل امکانات سخت افزاری و نرم افزار کامپیوتری با دیتا پروژکتور نصب شده در کلاس می باشد.

وی افزود: هوشمند سازی و رفع اختلال یادگیری دانش آموزان؛ هوشمند سازی و یادگیری دانش آموزان آسیب پذیر؛ هوشمند سازی و ارزشیابی؛ هوشمند سازی و تکالیف مهارت محور؛ هوشمند و تسهیل آموزش و یادگیری و همچنین استفاده هوشمند از ابزار و وسایل کمک آموزشی از محورهای مهم و اساسی تجارب برتر هوشمند سازی کلاس به شمار می رود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران در ادامه با اشاره به تعریف تربیت؛ خاطرنشان کرد: تربیت به معنای رفع موانع و ایجاد مقتضیات و شکوفا شدن استعداد می باشد که این شکوفایی را به سمت و سوی رشد و تکامل سوق می دهد.

وی ادامه داد: سعی کنیم با یک هدفمندی جامع، موانع موجود را از سر راه برداشته و در صدد اصلاح آن باشیم.

میرشفیعی در ادامه با بیان این که امروزه درگیر هوشمند سازی شده ایم؛ اظهار کرد: هوشمند سازی به معنای واقعی خود؛ تصور طرح و پرده نمایش نیست چرا که اینها فقط ابزار هستند، اگر توانستیم با نرم افزار، سوالی را در ذهن دانش آموز ایجاد کنیم و به واسطه آن؛ پاسخ همان سوال را از طرح مسئله از دانش آموز دریافت کنیم، آن وقت باید گفته شود هوشمند سازی اتفاق افتاد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل در پایان با بیان اینکه در تمامی روشهای کاربردی باید هوشمندانه عمل کنیم؛ عنوان کرد: کودکان خلاق تر از ما هستند و باید به این بخش توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که اگر بخواهیم هوشمند سازی به روش صحیح اتفاق بیافتد، باید مدرسه؛ معلم؛ کلاس و درس دست در دست هم دهند تا خودجوشی و خود انگیختگی به وجود بیاید تا بتوان کلاسی درون زا و لذت بخشی داشت، آنجاست که می گوییم هوشمند سازی به معنای واقعی اتفاق افتاد.

به اشتراک بگذارید :