10 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ ۱۸:۴۳:۲۶
کد مطلب:  883888
معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش:
باید تلاش کرد تا آموزش و پرورش اولویت اول نظام باشد /پرداخت معوقات تا پایان سال

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: باید تلاش کرد که مسأله آموزش و پرورش اولویت اول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، حجت الاسلام علی عسکر عصر امروز در جمع مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: روش تربیتی کنونی مدارس نیازمند بازبینی، بروز رسانی و تحول اساسی منطبق با اهداف سند تحول بنیادین و در چهار چوب فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی است.

وی، از معلم به عنوان هنرمندی صبور یاد کرد؛ که رسالتش تربیت و هدایت نسل انسان به سوی کمال است و ادامه داد: در آموزش و پرورش نوین تفکر جزیره ای جوابگو نبوده و آنچه که ما را در رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت و ارتقای شاخص های آن یاری می دهد خرد جمعی وکار گروهی مبتنی با تفکر سازنده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معوقات فرهنگیان بر اساس مصوبه مجلس تا پایان سال جاری خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می شود بخشی از این معوقات تا مهرماه سال جاری پرداخت شود.

یار محمد حسین بر مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش نیز در این دیدار گفت: خراسان جنوبی علی رغم محدودیت ها و مشکلات عدیده ای که با آن دست و پنجه نرم می کند، یکی از موفق ترین ادارات کل در سطح کشور است.

حسین بر داشتن نیروی انسانی مبتکر، هوشمند و با برنامه را از مزیت های این استان دانست و افزود: تقریبا تمام دانش آموزان واجدالشرایط دوره ابتدایی در این استان تحت پوشش قرار گرفته اند و نرخ ماندگاری بر تحصیل در خراسان جنوبی از برخی استان های همجوار آن بیشتر است.

به اشتراک بگذارید :